Szamba betonowe w Bielsku-Białej

Herb Bielsko-Biała

Budowa lub nawet remont domu jednorodzinnego wiąże się często z kompleksową przebudową istniejącej w nim instalacji wodnej oraz kanalizacyjnej, mającą zazwyczaj na celu usprawnienie usuwania wszystkich nieczystości. O ile we wnętrzu budynku jesteśmy w stanie dokonać praktycznie nieograniczonych modernizacji, to problemy mogą zacząć się w chwili, kiedy nie może on zostać podłączony do zbiorczej np. miejskiej sieci odprowadzania ścieków. Z taką sytuacją spotykamy się w wielu miejscach naszego kraju, a liczne województwa nadal borykają się z brakiem właściwej rozbudowy infrastruktury kanalizacyjnej. Wiedzą o tym także mieszkańcy Bielsko – Białej, kolejnego miasta, które dołączyło do naszego stale powiększanego rynku sprzedaży. Jego mieszkańcy zainteresowani są przede wszystkim kupnem produkowanych przez nas solidnych i wysoce funkcjonalnych szamb betonowych.

Szamba betonowe – profesjonalna produkcja na skalę przemysłową

Rozbudowa wielu miejscowości w Polsce i powstanie w nich nowych osiedli domów jednorodzinnych sprawia, że zapotrzebowanie na tego typu zbiorniki jest aż tak duże, iż produkujemy je na skalę przemysłową, chociaż nie jest to jedyne, czym się zajmujemy. Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom i wymaganiom klientów, wprowadziliśmy do sprzedaży także inne wyroby betonowe, znajdujące nabywców na terenie całej Polski, takie jak:

  • komory wodomierzowe, jak sama nazwa wskazuje służące do montażu w nich urządzeń precyzyjnie mierzących zużycie wody. Jest to o tyle konieczne, że najmniejsze nawet uszkodzenia mogą natychmiast powodować przekłamania dokonywanych pomiarów;
  • kanały samochodowe, które wielu z nas zna także pod nazwą warsztatowych, o różnych rozmiarach pasujących dzięki temu do niemal każdego garażu i ułatwiające dotarcie do każdego zakamarka naprawianego pojazdu;
  • inne, tak samo pojemne zbiorniki, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane nie do przechowywania ścieków, lecz gromadzenia w nich wody deszczowej. Przyda się ona do wielu celów, najczęściej do podlewania trawnika, lecz może zostać wykorzystana nawet do gaszenia pożaru w sytuacji, kiedy nie można skorzystać z innych źródeł wody.

Szamba betonowe – co jest dla nas najważniejsze w procesie ich produkcji

Jakość zawsze jest u nas na pierwszym miejscu, wiemy, jak istotna jest też dla przyszłego użytkownika dowolnego naszego produktu. Dlatego właśnie wszystkie poddajemy surowej i drobiazgowej kontroli wykrywającej ewentualne nieprawidłowości ich konstrukcji. Przeprowadzamy te testy praktycznie na każdym etapie produkcji, a na końcu możemy z dumą dołączyć do betonowego szamba świadectwo homologacji potwierdzające jego jakość oraz certyfikat szczelności i atest PZH. Każdy, kto się na nie zdecyduje, ma więc stuprocentową pewność, że będą służyły bezawaryjnie przez całe lata i to wielu pokoleniom jego rodziny. Jest to możliwe także dzięki ich kompletnemu wyposażeniu, we wszystko, co jest potrzebne do bezproblemowej eksploatacji. Z zakupionym szambem dostarczamy osprzęt, bez którego nie można by dokonać prawidłowego montażu, a pokrywa ma zamontowane kominki rewizyjne zamknięte betonowymi albo żeliwnymi włazami. Służą one do łatwego skontrolowania, jaki jest aktualny poziom napełnienia zbiornika i czy wymaga on już opróżnienia, oczywiście przez przeszkoloną obsługę samochodu asenizacyjnego. Jest to rzecz, o której nie wolno nam zapomnieć, usuwanie ścieków we własnym zakresie jest surowo zabronione, grozi to nawet wybuchem gromadzących się w szambie gazów, poważnym zatruciem, a nawet śmiercią.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą atrakcyjnego wyposażenia dodatkowego, spośród którego najchętniej wybierane są dwa elementy, elektroniczny czujnik przepełnienia, głośny alarm to sygnalizujący oraz tzw. szybkozłączka. Jest to zawór montowany na ogrodzeniu działki, połączony z wylotem szamba, umożliwia więc wypompowywanie niebezpiecznej zawartości bez potrzeby wjeżdżania ciężkiego pojazdu do ogrodu. Firma utylizacyjna może też wykonać taką pracę niezależnie od tego, czy właściciele są w domu i po prostu zostawić w skrzynce rachunek za usługę.

Szamba betonowe – trwałość bezpośrednio wynikająca z zastosowanych materiałów

Wszystkie nasze szamba zawsze wytwarzamy z najlepszych materiałów, dostarczanych tylko przez czołowych na rynku producentów betonu, a wybieramy wyłącznie wodoszczelne gatunki klas B-20, B-25 oraz B-40. Posiadają one wymagane prawem atesty, a po połączeniu z różnymi dodatkami sprawiają, że powstała w ten sposób mieszanka betonowa jest w stanie znieść ekstremalne warunki użytkowania. Nie można tego z kolei powiedzieć np. o tworzywach sztucznych, także stosowanych w produkcji szamb. Modele robione z betonu to jednolite, otwarte od góry odlewy, o ścianach i dnie zbrojonych metalową kratownicą. W jej przypadku również nie pozwalamy sobie na najmniejsze nawet odstępstwa od obowiązujących norm, wybierając wyłącznie atestowane stalowe pręty o średnicy od 6 aż do 12 mm, żebrowane i niewrażliwe na działanie korozji. Tak samo robimy betonową pokrywę zamykającą zbiornik, precyzyjnie dopasowaną do jego górnej części, mocowaną klejem nietracącym właściwości w każdych warunkach pogodowych. Nie należy się także obawiać utraty właściwości samego betonu przy silnych mrozach, wysokiej temperaturze w lecie czy wzroście poziomu wilgotności gleby.

Taki sposób projektowania szamba i jego produkcji daje pewność, że jest odporne na:

  • rozbudowany skład chemiczny przechowywanych w nim ścieków, w których znajduje się mnóstwo substancji o żrącym działaniu, mogących spowodować stopniowe kruszenie się betonu. Skutkiem tego byłby natychmiastowy wyciek i trudne do usunięcia skażenie otoczenia, narażające też właściciela zbiornika na wysokie koszty jego usunięcia. Jednakże kupując jedno z naszych szamb, może on być pewien, że do tego nie dojdzie. Zabezpieczamy je przed tym, stosując mieszanki betonowe niepodatne na wpływ jakichkolwiek czynników chemicznych;
  • zróżnicowane uszkodzenia mechaniczne, co ma szczególne znaczenie w sytuacji, kiedy szambo chcemy umieścić w miejscu, gdzie może być narażone na nacisk dużych ciężarów np. pod podjazdem do domu lub garażu czy parkingiem. Zniesie to dzięki wzmacnianej, grubościennej konstrukcji, warto także docenić jego dużą masę, sprawiającą, że lepiej osadza się w ziemi i nie przesuną go płynące w tym miejscu wody gruntowe;
  • składniki biologiczne, nieodłączna część flory i fauny w glebie, powstające w wyniku nieustannie zachodzących tam procesów, mające niekorzystny wpływ na strukturę betonu. Nie lekceważymy grzybów, pleśni, bakterii beztlenowych i innych, tak samo szkodliwych mikroorganizmów, a wystarczającą ochronę przed nimi gwarantuje skład betonu, szczególnie wszystkie mieszane z nim uszlachetniacze. My jednak idziemy zawsze krok dalej i dlatego każde szambo pokrywamy dodatkową powłoką ochronną, masą bitumiczną w pełni odporną na czynniki chemiczne i biologiczne.

Szamba betonowe – wiemy, jak dobrać ich wielkość, oferujemy też ich transport i montaż

Na wszystkie sprzedawane szamba betonowe i inne produkty z tego mocnego materiału udzielamy pełnej gwarancji, zapewniamy całodobowy serwis oraz najniższe, promocyjne ceny, bardziej atrakcyjne niż analogicznych modeli plastikowych. Z racji dużej wagi zbiorników, przekraczającej kilka ton, oferujemy również ich transport, nie tylko na terenie Bielska – Białej, oraz montaż i podłączenie do domowej instalacji, czym zajmują się nasi wykwalifikowani specjaliści. Mamy samochody wyposażone w dźwigi lub podnośniki, co ułatwia umieszczenie zbiornika w przygotowanym dla niego wykopie. Dzwoniąc do nas przed dokonaniem zakupu, można uzyskać dokładne informacje na temat wszystkich szamb betonowych, które mamy w ofercie. Doradcy są doskonale zorientowani w tej dziedzinie i chętnie rozwiążą też ewentualne problemy z doborem właściwego modelu szamba. Uwzględnią przy tym wszystkie istotne czynniki warunkujące właściwy wybór wielkości i pojemności zbiornika, przede wszystkim liczbę osób, które będą w przyszłości z niego korzystały oraz ilość ścieków produkowanych przez jedną osobę, sięgającą niekiedy aż 120 – 150 l na dobę. Dzięki temu szambo pomieści bez najmniejszych kłopotów wszystkie nieczystości, a margines bezpieczeństwa zminimalizuje możliwość wycieku aż do momentu opróżnienia zbiornika.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w innych miastach województwa śląskiego: Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Rybnik, Ruda Śląska, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów.