Szamba betonowe Łódzkie

Herb województwa łódzkiego

Trudno byłoby sobie wyobrazić jakikolwiek dom bez wydajnego systemu kanalizacji, szybko i zgodnie z przepisami usuwającego wszystkie nieczystości. Niestety w wielu miastach, również województwa łódzkiego, nadal istnieje poważny problem z podłączeniem niektórych budynków do zbiorczych sieci odprowadzania ścieków, zwłaszcza tych, położonych w peryferyjnych dzielnicach. Każdy, kto znajdzie się w takiej mało komfortowej sytuacji, może na szczęście skorzystać z naszej bogatej oferty szamb betonowych, pojemnych zbiorników bezodpływowych spełniających wszystkie najsurowsze normy jakościowe. Sprzedajemy je w wyjątkowo szerokim wyborze, zawsze dopasowując go do stale rosnącej liczby zadowolonych odbiorców.

Szamba betonowe – produkujemy je z użyciem najnowszych technologii dostępnych w tej dziedzinie

Możemy śmiało powiedzieć, że o produkcji tego typu zbiorników wiemy niemal wszystko i nasza wieloletnia praktyka przekłada się przede wszystkim na jakość, dotyczącą nie tylko szamb, lecz także innych wyrobów robionych z tego mocnego materiału. Coraz liczniejszym klientom i to nie tylko z łódzkiego, ale i pozostałych części kraju sprzedajemy też kanały samochodowe, komory wodomierzy czy zbiorniki na deszczówkę, które z pewnością przydadzą się w ogrodzie. Wszystkie je łączy jednak jedna rzecz wspólna, solidność konstrukcji wykonanej z najlepszych dostępnych mieszanek żelbetowych, przechodzących wszystkie testy dopuszczające je do użycia. Powszechnie stosowane betony klasy B-20, B-25, B-40 ulepszamy poprzez zmieszanie ich z uszlachetniaczami, dzięki którym znacznemu zwiększeniu ulegają ich najważniejsze parametry fizyczne, przede wszystkim odporność na uszkodzenia. Najlepsze materiały to nie jedyna rzecz, jaka charakteryzuje wszystkie produkowane przez nas szamba. Kolejną jest przemyślany projekt, opracowany przez specjalistów z dużym doświadczeniem zawodowym. W swojej pracy wykorzystują oni wszelkie nowe rozwiązania stosowane w tej dziedzinie, w wyniku czego powstaje wysoce funkcjonalny i wytrzymały zbiornik, nadający się do użycia w każdych warunkach. Jest to mocny żelbetowy odlew o grubych ścianach, zbrojonych stalową kratownicą i zamykany pokrywą gwarantującą najwyższy poziom szczelności, wymagany również przepisami bezpieczeństwa.

Dzięki temu produkowane przez nas szamba betonowe są pełni odporne na:

  • negatywne efekty wieloletniego wkopania w ziemię, co mogłoby doprowadzić do mechanicznego uszkodzenia zbiornika z tworzyw sztucznych, odkształcenia pękania lub całkowitego zgniecenia. Jednak ten, wykonany z najlepszych gatunków betonu zniesie to bez najmniejszych nawet uszkodzeń. Nie straszne mu są żadne siły nacisku, nie tylko gruntu, ale i ciężkich pojazdów w sytuacji, kiedy zostanie umieszczony pod podjazdem czy parkingiem. Wzmocniona konstrukcja oprze się również płynącym wodom gruntowym, nie trzeba go będzie nawet odrębnie mocować do podłoża np. stalowymi kotwami. Zbiornik pewnie będzie spoczywał w miejscu użytkowania, utrzymywany na nim jedynie samym swoim ciężarem, sięgającym w przypadku największych modeli nawet kilkunastu ton;
  • niekorzystny wpływ wszystkich szkodliwych substancji chemicznych, często o bardzo agresywnym działaniu, które mogłyby doprowadzić do rozszczelnienia zbiornika. Dlatego ściany wszystkich betonowych szamb pokrywamy grubą warstwą bitumicznej izolacji, stosując izolbet w pełni odporny na wszelkie związki chemiczne wchodzące w skład przechowywanych w szambie ścieków;
  • wszystkie czynniki natury biologicznej, efekty procesów przebiegających nieustannie w glebie, gdzie wkopaliśmy szambo. Powstają w ten sposób przede wszystkim szkodliwe dla betonu mikroorganizmy, pleśnie lub grzyby, które, osadzając się na ścianach zbiornika, mogłyby w krótkim czasie doprowadzić do ich erozji. Efektem tego byłoby rozszczelnienie konstrukcji i trudny do opanowania wyciek nieczystości. Każdy zbiornik chronimy przed tym, starannie dobierając uszlachetniacze wchodzące w skład użytej mieszanki betonowej, a dodatkową osłonę stanowi wspomniana powłoka izolbetowa.

Tę wytrzymałość potwierdzają też certyfikaty jakościowe, którymi mogą pochwalić się nasze produkty, świadectwa dopuszczające je do użycia nie tylko w Polsce, ale i wielu innych państwach Unii Europejskiej.

Szamba betonowe – duża oferta modeli o różnych wielkościach i pojemnościach dopasowana do wszystkich wymagań klientów

Kupując betonowe szambo, powinniśmy, dokonując jego wyboru, uwzględnić przede wszystkim liczbę osób, jakie będą z niego korzystały. Ilość produkowanych przez nie ścieków nie jest niestety mała, sięgając nawet ponad 100 l dziennie na jednego domownika i to właśnie warunkuje dobór pojemności zbiornika. W naszej ofercie można znaleźć wiele ich modeli, począwszy od najmniejszych, podstawowych szamb jednokomorowych o pojemności kilku metrów sześciennych, idealnych dla niewielkiej rodziny. Ich kolejną, często podkreślaną zaletą są niewielkie rozmiary, zmieszczą się więc na każdej posesji. Czasami jednak zachodzi konieczność montażu większego zbiornika, a najlepszym wyborem są np. szamba dwukomorowe, których pojemność sięgająca z kolei kilkunastu metrów sześciennych zaspokoi potrzeby większej liczby użytkowników. Model dwukomorowy daje także możliwość odrębnego przechowywania ścieków płynnych, które można oczyszczać, używając do tego środków zawierających żywe kultury bakterii. Efekty ich użycia są naprawdę zaskakujące, w rezultacie otrzymujemy prawie czystą wodę nadającą się do podlewania ogrodu bez ryzyka zatrucia i skażenia. Nabywcy szamb betonowych muszą również pamiętać o ich prawidłowej eksploatacji pozwalającej uniknąć ewentualnych awarii. Jej podstawą jest częste oczyszczanie samego zbiornika i rur prowadzących do niego z domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz regularne opróżnianie z niebezpiecznej zawartości. Częstotliwość usuwania ścieków także zależy od pojemności szamba, lecz przyjmuje się, że w przypadku modeli jednokomorowych nie powinno się to odbywać rzadziej niż raz na dwa tygodnie.

Szamba betonowe – zapraszamy do skorzystania z usług ich transportu oraz fachowego montażu

Dla wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego mamy nie tylko szeroką ofertę szamb betonowych w różnych wielkościach i pojemnościach, w najniższych, promocyjnych cenach. Warto również skorzystać z licznych usług dodatkowych, spośród których najczęściej wybierany jest transport ciężkiego szamba prosto na posesję odbiorcy, a wykorzystujemy do tego pojazdy ciężarowe wyposażone w dźwigi albo podnośniki HDS, co znacznie ułatwia umieszczenie zbiornika w przygotowanym wykopie. Wielu nabywców decyduje się też na profesjonalny montaż, podłączenie do domowej sieci wodnej i kanalizacyjnej, z dokładnym sprawdzeniem wszystkich połączeń, tak, aby wykluczyć ryzyko ewentualnego wycieku. Termin dostawy można ustalić z naszymi doradcami, udzielającymi również informacji na temat całej naszej oferty i służącymi pomocą w prawidłowym doborze idealnego zbiornika, spełniającego wszystkie stawiane przed nim wymagania. Na każde zakupione szambo betonowe, jak i wszystkie prace związane z jego montażem udzielamy pełnej gwarancji, zapewniając też całodobowy serwis.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w miastach województwa łódzkiego: Łódź.