Szamba betonowe Świętokrzyskie

Herb województwa świętokrzyskiego

Jest wiele regionów Polski, w których można by zamieszkać, a szukając swojego przysłowiowego miejsca na ziemi, warto zainteresować się między innymi licznymi urokami województwa świętokrzyskiego. Ten piękny, górzysty rejon naszego kraju przyciąga co roku tysiące ludzi i dlatego w wielu jego miejscowościach rosną nowe osiedla, zwłaszcza domów jednorodzinnych. Właściciele każdego z nich mają obowiązek we właściwy sposób odprowadzać nieczystości, czyli po prostu ścieki powstające codziennie w gospodarstwie domowym. Ich ilości naprawdę nie da się zlekceważyć, jedna osoba produkuje do 150 l na dobę, a kłopoty zaczynają się w momencie, gdy budynku nie można podłączyć do istniejącej miejskiej infrastruktury kanalizacyjnej. Dla wszystkich mieszkańców takich osiedli mamy jednak skuteczne rozwiązanie, z którego chętnie skorzystają, a są nim wysokiej jakości, nowoczesne szamba betonowe, jakie im oferujemy.

Szamba betonowe – zawsze w czołówce sprzedawanych zbiorników na ścieki

Już od wielu lat produkujemy dużo modeli tych praktycznych zbiorników bezodpływowych, zaspokajając w ten sposób praktycznie wszystkie potrzeby ich przyszłych użytkowników. Mimo że na rynku co rusz pojawiają się odmiany produkowane z innych materiałów, to jednak szamba betonowe nadal zajmują pierwsze miejsca w rankingach sprzedaży i naszym zdaniem całkowicie zasłużenie. Decyduje o tym wiele zróżnicowanych czynników, ale wystarczy tylko powiedzieć, że jakości i wytrzymałości betonu nie jest tu w stanie zastąpić żadne, choćby najnowocześniejsze tworzywo sztuczne. Ten tradycyjny, stosowany od dawna materiał budowlany, zniesie niemal każdy rodzaj uszkodzeń, zawsze zachowując pełnię wymaganych parametrów swojej pracy. Sprawdza się doskonale również w produkcji szamb, których jakość potwierdzają testy jakościowe oraz świadectwa homologacji i certyfikaty dopuszczające je do sprzedaży na terenie nie tylko Polski, ale i całej Unii Europejskiej. Mają między innymi atest PZH, certyfikat szczelności, aprobatę techniczną Instytutu Ochrony Środowiska, a wiele z nich jest również oznaczonych znakiem CE wymaganym dla produktów z Unii Europejskiej. Takie profesjonalne podejście stosujemy również w przypadku wielu innych naszych produktów, spośród których najbardziej popularne to:

  • zbiorniki na deszczówkę, o pojemnościach od kilku do kilkunastu metrów sześciennych;
  • betonowe studzienki wodomierzy, powszechnie stosowane w celu ich dokładnego zabezpieczenia przed możliwymi uszkodzeniami;
  • kanały samochodowe, których przeznaczenie znają wszyscy chętnie wykorzystywanych w warsztatach naprawczych, czy przez prywatnych kierowców w ich przydomowych garażach.

Szamba betonowe – o wzmacnianej i zbrojonej konstrukcji odpornej na uszkodzenia

Jednym z najważniejszych czynników ułatwiających podjęcie decyzji o zakupie dowolnego modelu betonowego szamba, jest jego konstrukcja, znacznie różniąca się od plastikowych, lekkich, ale jednocześnie mało wytrzymałych odpowiedników. Jest robiona z najlepszych materiałów, nowej generacji mieszanek betonowych powstających z betonów klasy B-25 i B-40, wodoodpornych, łączonych z wieloma dodatkami, substancjami, dzięki którym zyskują całkiem nowe, lepsze parametry pracy. Oprócz stosowania starannie wyselekcjonowanych materiałów dużą wagę przywiązujemy też do samego projektu zbiornika, tworząc go dokładnie pod kątem przyszłego użytkowania w najróżniejszych, często niezwykle trudnych warunkach. Z racji, że będzie wkopane w ziemię, wzmacniamy go kratownicą ze stalowych, żebrowanych prętów o dużej średnicy, łączonych ze sobą i tworzących zbrojenie zatapiane bezpośrednio w betonie. Nie zaniedbujemy również szczelności szamba, kolejnej podstawy jego bezawaryjnego użytkowania. Podczas montażu zamykamy je betonową pokrywą, dokładnie pasującą go górnej części zbiornika, a do jej zamocowania używamy wyłącznie kleju znoszącego każde warunki atmosferyczne, przede wszystkim wysokie i niskie temperatury. Minimalizujemy w ten sposób możliwość rozszczelnienia konstrukcji, wycieku nieczystości i zatrucia nimi środowiska naturalnego.

Szamba betonowe – odporne na nacisk, substancje chemiczne, czynniki biologiczne i dostępne w największym wyborze

Nieustannie dbając o proces produkcji naszych betonowych szamb na każdym jego etapie, stosując najbardziej wytrzymałe materiały i zatrudniając najlepszych specjalistów, możemy być pewni jakości wszystkich wyrobów, którą potwierdzają także opinie zadowolonych klientów. Chwalą oni wiele zalet, podkreślając między innymi kilka najistotniejszych, takich jak:

  • wysoki stopień wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, zdecydowanie najważniejszy w przypadku zbiornika na ścieki. Jest on wkopany w ziemię, gdzie oddziałuje na niego nacisk gruntu, który mógłby szybko doprowadzić do zgniecenia niezabezpieczonej przed tym konstrukcji. Nasze szamba są na to całkowicie odporne, będąc grubym, monolitycznym betonowym odlewem, a wspomniane stalowe zbrojenie sprawia, że zniosą także inne ciężary umieszczone tuż nad nimi. Czasami brak właściwej ilości miejsca na działce powoduje, że trzeba je montować pod parkingiem, co można robić bez najmniejszego nawet ryzyka ich uszkodzenia przez stojące samochody. Kolejną przyczyną powstania uszkodzeń, na którą także uodparniamy nasze szamba, są wody gruntowe, najintensywniej działające w terenach górzystych, takich jak właśnie województwo świętokrzyskie. Ciężki zbiornik z betonu jest w stanie oprzeć się nawet ich silnemu prądowi, a jego masa powoduje, że w przeciwieństwie do lekkich szamb plastikowych, nie będzie się przesuwać, grożąc rozszczelnieniem;
  • odporność na czynniki chemiczne oraz biologiczne. Najbardziej zagrażające trwałości szamba są oczywiście te pierwsze, a większość substancji wchodzących w skład ścieków jest na tyle żrąca, że prowadzi do kruszenia i szybkiej, trudnej do powstrzymania korozji betonu. Drugie z kolei to grzyby, pleśnie oraz różnorakie bakterie powstające w glebie, wynik zachodzących w niej nieustannie procesów, mogące odkładać się na zewnętrznych ścianach zbiornika. Także z czasem prowadzą do erozji materiału, z jakiego został zrobiony, a ochronę przed obydwoma czynnikami stanowi skład dodatków mieszanych z betonem oraz powłoka ochronna, masa asfaltowa nakładana na szambo;
  • olbrzymi wybór modeli, różnych wielkości i pojemności. Najmniejsze w naszej ofercie są szamba jednokomorowe, o pojemności zaledwie kilku metrów sześciennych, doskonale nadające się dla nielicznej rodziny. Większość nabywców decyduje się jednak na szamba dwukomorowe, których zalet nie da się zbagatelizować. Jest to przede wszystkim znacznie większa pojemność, średnio 10 – 12 m3, co daje pewien margines bezpieczeństwa, lepiej chroniąc przed możliwością przepełnienia zbiornika i powodując, że nie trzeba go aż tak często opróżniać, jak modelu jednokomorowego. Podział na dwie komory pozwala samodzielnie oczyszczać ścieki płynne znajdujące się w jednej z nich i wykorzystuje się do tego preparaty, najczęściej biologiczne zawierające specjalnie hodowane kultury bakterii. Pozwalają one uzyskać aż tak wysoki stopień oczyszczania, że jego efektem jest chemicznie i biologicznie czysta woda, która nawet przy jej odprowadzeniu do ziemi nie spowoduje żadnego skażenia.

Szamba betonowe – wyjątkowo proste w obsłudze, które dowozimy do każdego klienta

Każde szambo, jakie mamy w ofercie, jest objęte pełną gwarancją i całodobowym serwisem, również pogwarancyjnym, zapewniamy też najniższe, najbardziej atrakcyjne ceny oraz wiele korzystnych promocji. Nabywcom, nie tylko z województwa świętokrzyskiego, ale i innych rejonów kraju, zapewniamy także transport i montaż w dowolnie wybranym terminie. Nasi pracownicy błyskawicznie umieszczą masywne szambo betonowe w przygotowanym wcześniej wykopie, sprawnie połączą je z domową instalacją kanalizacyjną i sprawdzą jej szczelność. Im samym pozostaje tylko pilnować prawidłowej eksploatacji zbiornika, przede wszystkim jego opróżniania zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami bezpieczeństwa. Przestrzegamy zwłaszcza przed samodzielnym usuwaniem jego zawartości, za co można spodziewać się wysokich kar, lepiej więc zdać się na usługi fachowców w tej dziedzinie, a specjalizującą się w tym firmę utylizacyjną znajdziemy nie tylko w Świętokrzyskiem. Wszystkie prace podłączeniowe również obejmuje gwarancja, a w razie ewentualnych pytań można skontaktować się z naszymi doradcami. Nie tylko rozwieją wszelkie wątpliwości, ale pomogą też w doborze właściwego modelu szamba, wytłumaczą różnice między nimi i umówią usługę transportu i montażu.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w miastach województwa świętokrzyskiego: Kielce.