Szamba betonowe w Chorzowie

Herb Chorzowa

Chorzów, położony w województwie śląskim, część wielkiej aglomeracji, znany jest przede wszystkim ze swojego wspaniałego parku rozrywki. Jednak jest to jednocześnie dynamicznie rozwijające się miasto, pełne nowo powstałych osiedli, bloków i przede wszystkim domów jednorodzinnych, a na wielu z nich istnieje poważny problem z prawidłowym i bezpiecznym odprowadzaniem ścieków. Wynika to z faktu, że nie doprowadzono do nich zbiorczych sieci kanalizacyjnych, dlatego ich mieszkańcom oferujemy nasze nowoczesne szamba betonowe, dostępne w różnych wielkościach i pojemnościach.

Szamba betonowe – szeroki wybór modeli, który pozwala nam dotrzeć do największej liczby odbiorców

Oczywiście naszych betonowych szamb nie sprzedajemy wyłącznie na terenie Śląska, lecz również w pozostałych częściach kraju, a wszędzie cieszą się stale rosnącym powodzeniem, znajdując coraz liczniejszych, zadowolonych nabywców. Dzieje się tak głównie dzięki naszemu sposobowi podejścia do ich produkcji i szerokiej gamie dostępnych modeli pozwalającej nam zawsze trafić dokładnie w potrzeby danego klienta. Dajemy mu także możliwość dopasowania wielkości szamba do ilości domowników, dbamy o pełne bezpieczeństwo, oferując potrzebne do tego atrakcyjne wyposażenie dodatkowe, a trzy najczęściej kupowane typy szamb to:

  • jednokomorowe, o pojemności do 13 m3, jednakże bezodpływowe, co oznacza, że trzeba ściśle przestrzegać terminów jego opróżniania. Powinno się to odbywać nie rzadziej niż raz na 10 – 15 dni, w przeciwnym wypadku musimy się liczyć ze zwiększonym ryzykiem wycieku, a skutki tego są niekiedy wręcz tragiczne. Dochodzi do skażenia gruntu, często i podłączenia wody pitnej, jej ujęcia lub studni, za co grożą także wysokie kary. Dlatego proponujemy naszym klientom montaż elektronicznego czujnika alarmowego, sygnalizującego ewentualne przelewanie się ścieków. Takie szambo ma oczywiście i swoje zalety, spośród których najważniejsze są kompaktowe rozmiary, zmieści się więc na niemal każdej, nawet stosunkowo niewielkiej posesji;
  • dwukomorowe, o znacznie większym wnętrzu podzielonym na dwie części, mniejszą na nieczystości stałe, i większą stanowiącą 2/3 pojemności przeznaczoną na płynne. Taki podział jest niezwykle korzystny dla użytkownika, który może dolewać do większej z komór substancje rozkładające wszystkie znajdujące się tu zanieczyszczenia, zwłaszcza te organiczne. Sceptyków pragniemy od razu uspokoić, że zawarte w takich preparatach bakterie charakteryzują się aż tak skutecznym działaniem, iż rezultatem ich pracy jest prawie czysta biologicznie woda. Nie ma więc problemów z jej bezpiecznym, niezagrażającym środowisku usunięciem poprzez system drenażu do gruntu albo do rowu melioracyjnego;
  • wielokomorowe, największe konstrukcje uzyskiwane poprzez połączenie ze sobą szeregowo modeli jedno lub dwukomorowych. Przez całość nowo powstałego szamba przechodzi rura o średnicy minimum 160 mm, umożliwiająca swobodny przepływ ścieków pomiędzy poszczególnymi komorami. Ten rodzaj zbiorników znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim przy tworzeniu ekologicznych oczyszczalni ścieków, coraz częściej spotykanych przy wielu domach.

Szamba betonowe – dbamy o stosowanie najnowszych rozwiązań i równie nowoczesnych materiałów

Produkujemy je z najnowszej generacji materiałów, starannie dobranych mieszanek żelbetowych połączonych z wieloma dodatkami, nadających im najwyższą wytrzymałość praktycznie na wszystko, na co będą narażone w trakcie długiej, intensywnej eksploatacji. Odbywa się ona często w trudnych, a nawet ekstremalnych warunkach, dużej wilgotności czy gwałtownych zmian temperatur, dlatego dbamy, aby nasze betonowe szamba zniosły to bez najmniejszego uszczerbku, zawsze zachowując stuprocentową szczelność. Stosujemy betony dostarczane nam wyłącznie przez renomowanych wytwórców, o których wiemy, że spełniają ściśle określone normy jakościowe, jakich my również przestrzegamy odnośnie do wszystkich naszych produktów, w tym i komór wodomierzy czy kanałów warsztatowych.

Daje to nam i przede wszystkim klientom pewność, że naszych szamb nie uszkodzi też nacisk ziemi, w którą będą wkopane, ani ciężar parkujących bezpośrednio nad nimi ciężkich pojazdów, bo często jedyne miejsce ich montażu znajduje się pod parkingiem. Zabezpieczamy je również przed wpływem agresywnie działających substancji chemicznych pochodzących ze ścieków oraz efektami naturalnych procesów biologicznych zachodzących w glebie, nie uszkodzą ich więc żadne grzyby, pleśnie lub bakterie beztlenowe. Dodatkową ochronę przed tymi czynnikami daje wzmocniona konstrukcja, zbrojona stalowymi prętami, ze wspomnianymi dodatkowymi składnikami mieszanymi z betonem i pokryta z zewnątrz izolbetową powłoką ochronną w charakterystycznym czarnym kolorze. Szczelność zapewnia z kolei betonowa pokrywa zamocowana klejem znoszącym bez uszczerbków zmiany temperatur, a montowane w niej kominki rewizyjne ułatwiają wypompowanie zawartości zbiornika.

Szamba betonowe – promocyjne ceny oraz montaż i transport nie tylko dla mieszkańców Chorzowa

Takie podejście zjednało nam przez lata licznych zadowolonych odbiorców, a obecnie z jakością naszych szamb betonowych mogą zapoznać się także mieszkańcy Chorzowa. Oferujemy im nie tylko największy wybór zbiorników w niskich, promocyjnych cenach, ale również usługi, takie jak dowóz i montaż w miejscu przeznaczenia. Szybko przywieziemy zakupione szambo, umieścimy je w ziemi i zajmiemy się wszystkimi niezbędnymi pracami podłączeniowymi, a po ich zakończeniu dokładnie sprawdzimy szczelność całej instalacji. Na każde szambo betonowe oraz wykonane prace montażowe udzielamy gwarancji, a do dyspozycji klientów są też nasi doradcy, służący fachową radą w doborze właściwego modelu, dającego gwarancję, że przy prawidłowym użytkowaniu, nie dojdzie do awarii. Czuwa nad tym także nasz całodobowy serwis, do którego można zwrócić się o pomoc w każdej nieprzewidzianej sytuacji.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w innych miastach województwa śląskiego: Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom, Rybnik, Ruda Śląska, Tychy, Dąbrowa Górnicza.