Szamba betonowe Podkarpackie

Herb województwa podkarpackiego

Województwo podkarpackie, górzysty region Polski, to niewątpliwie atrakcyjne miejsce do zamieszkania wraz z całą rodziną. Jednak trudne warunki terenowe, panujące w wielu miejscowościach regionu, mogą stwarzać problemy z podłączeniem domu do istniejących zbiorczych sieci odprowadzania nieczystości. Wiele miast, miasteczek czy wsi nadal nie ma doprowadzonych właściwych systemów kanalizacji i dlatego mieszkańcy znajdujących się w nich budynków muszą znaleźć inny sposób pozbycia się produkowanych codziennie ścieków. Nie jest to temat, który można sobie zlekceważyć, przepisy są w tej kwestii niezwykle surowe i nie powinno się ich łamać pod groźbą kar finansowych. Niestosowanie odpowiednich systemów usuwania ścieków stwarza też niebezpieczeństwo ich wycieku, czego skutkiem jest poważne zanieczyszczenie otoczenia, nie tylko swojej posesji, ale również sąsiednich. Istnieje na szczęście rozwiązanie, z jakiego w takiej sytuacji można skorzystać, a są nim szamba betonowe, pojemne zbiorniki przeznaczone do bezpiecznego przechowywania ścieków.

Szamba betonowe – dlaczego specjalizujemy się właśnie w produkcji wyrobów betonowych

Jesteśmy specjalistą w ich produkcji, a lata doświadczenia i zaufanie klientów sprawiły, że również jednym z liderów tej trudnej branży. O produkcji szamb betonowych i innych wyrobów z tego materiału wiemy już niemal wszystko, lecz nadal staramy się unowocześniać wszystkie nasze produkty. Zatrudniamy więc wysokiej klasy projektantów, tworzących najlepsze, wysoko funkcjonalne zbiorniki bezodpływowe, a takich samych specjalistów można znaleźć także w naszych zakładach produkcyjnych. Oczywiście cały czas rozszerzamy ofertę i oprócz samych szamb w wyjątkowo szerokim wyborze, można u nas nabyć także inne betonowe wyroby, spośród których najchętniej kupowane to:

  • praktyczne, pojemne zbiorniki na deszczówkę, idealne do ogrodu lub na działkę, a przechowywaną w nich wodę można wykorzystać w różnych celach gospodarczych np. do podlewania. Mogą się też przydać w sytuacjach awaryjnych, takich jak gaszenie pożaru;
  • studzienki wodomierzy, których wzmacniana konstrukcja zabezpiecza te urządzenia pomiarowe, chroniąc je przed zniszczeniem przez wandali lub panujące aktualnie trudne warunki atmosferyczne;
  • kanały samochodowe, pozwalające uzyskać swobodny dostęp do wszystkich elementów podwozia pojazdu, dzięki czemu jego naprawa będzie o wiele prostsza, stosowane w stacjach naprawy pojazdów i przez użytkowników prywatnych.

Szamba betonowe – rodzaje materiałów i inne technologie pozwalające uzyskać wyroby najwyższej jakości

Wszystkie nasze produkty wytwarzamy wyłącznie z najlepszych mieszanek betonowych, jakie można znaleźć na rynku, będących najnowszymi osiągnięciami nauki w tej dziedzinie. Stosujemy betony najwyższych las przewidzianych do produkcji tego typu konstrukcji, zazwyczaj B-40, które mieszamy ze starannie dobranymi dodatkami. Powstała w ten sposób mieszanka zyskuje podwyższoną odporność na niemal wszystkie czynniki mogące ewentualnie doprowadzić do jej uszkodzenia, takie jak:

  • duże obciążenia powodowane między innymi przez siły nacisku oddziałujące na szambo umieszczone w ziemi na pewnej głębokości. Nacisk gruntu jest niekiedy tak silny, że uszkadza lekkie zbiorniki plastikowe, ale solidna konstrukcja betonowa zniesie je bez najmniejszych uszczerbków. Sprzyja temu jej kształt, monolitycznego, grubościennego odlewu, dodatkowo wzmocnionego zatopionym w nim metalowym zbrojeniem, kratownicą z odpornych na rdzę stalowych prętów. Tak przygotowane szambo oprze się również innym obciążeniom znajdującym się na powierzchni, którymi mogą być np. pojazdy stojące na podwórku, czy elementy wyposażenia, takie jak drewniane budynki gospodarcze. Jego wielotonowa masa powoduje zaś, że niegroźny mu będzie nawet silny prąd płynących wód gruntowych, często spotykanych na Podkarpaciu;
  • wszystkie szkodliwe i niekiedy żrące związki chemiczne, jakie znajdują się w ściekach. Ich działania na ściany, dno i pokrywę zbiornika nie można lekceważyć i dlatego muszą zostać odpowiednio przed nimi zabezpieczone. Jednym z elementów ochrony jest właściwy dobór dodatków, uszlachetniaczy wchodzących w skład stosowanej mieszanki betonowej, a drugim skład izolbetu, czyli bitumicznej masy pokrywającej powierzchnię szamba;
  • mikroorganizmy powstające w glebie, wynik naturalnych procesów w niej zachodzących pod wpływem wilgoci i wysokiej temperatury. Są to między innymi różne gatunki grzybów pleśniowych i bakterii stanowiących poważne zagrożenie dla betonu, powodujących jego szybką korozję. Ich szkodliwe działanie niwelują, podobnie jak przy czynnikach chemicznych, dodatkowe substancje mieszane z betonem i izlobetową powłoką ochronną.

Szamba betonowe – szeroki wybór modeli, dzięki którym przechowywanie ścieków będzie bezpieczne i zgodne z przepisami

Wszyscy klienci odwiedzający naszą stronę internetową lub stacjonarny punkt sprzedaży, są zaskoczeni dużym wyborem dostępnych modeli szamb betonowych. Jest to dla nas niezwykle ważne, pozwala bowiem dopasować konkretny zbiornik do wszystkich wymagań użytkownika w tym zakresie. Ma on możliwość wyboru między innymi jego wielkości, pojemności czy ilości komór. Największym powodzeniem, szczególnie wśród właścicieli budynków jednorodzinnych, cieszą się szamba jednokomorowe z racji swoich niewielkich rozmiarów niestwarzające żadnych problemów z ich montażem. Drugim, równie chętnie kupowanym typem, jest szambo dwukomorowe, pojemniejsze, doskonale nadające się dla większej, wieloosobowej rodziny, która może sama oczyszczać ścieki płynne dodając do nich przeznaczone do tego preparaty biologiczne.

Wszystko to ma olbrzymie znaczenie, ułatwiając w przyszłości bezawaryjne użytkowanie szamba w zgodzie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami. Są one niezwykle surowe, określające między innymi sposób opróżniania zbiornika, co zawsze trzeba zlecać zewnętrznej firmie, specjalizującej się w wywozie i utylizacji takich niebezpiecznych odpadów. Częstotliwość wypompowywania ścieków zależy od pojemności, ale lepiej nie zwlekać z tym zbyt długo. Każdy użytkownik jest ponadto zobowiązany do ciągłego kontrolowania poziomu napełnienia szamba, co pozwala uniknąć ryzyka wydostania się jego zawartości. Można to sobie znacznie ułatwić, decydując się na montaż elektronicznego czujnika, włączającego alarm dźwiękowy, kiedy ilość ścieków zbliża się do wartości granicznej. Warto także regularnie udrażniać wszystkie rury prowadzące od zbiornika do domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej, dzięki czemu unikniemy ich zapchania. Wystarczy tylko wlewać do nich preparaty udrażniające, radzące sobie z każdym możliwym osadem, usuwające go ze ścian szamba, neutralizujące też przykre zapachy.

Szamba betonowe – dbamy o pełen komfort i zadowolenie klientów z naszych usług

Takie praktyczne podejście do produkcji szamb betonowych zjednało nam przez lata wielu zaufanych odbiorców, do których obecnie dołączyli również mieszkańcy województwa podkarpackiego. Dlatego i do nich kierujemy naszą kompleksową ofertę, dzięki czemu nie będą już musieli martwić się, jak bezpiecznie i w zgodzie z przepisami usuwać ścieki ze swoich domów. Mogą też skorzystać z atrakcyjnych usług dodatkowych, z których najczęściej wybieraną jest dowóz zakupionego zbiornika prosto na ich posesję. Przywieziemy go w dogodnym terminie, a nasi pracownicy zajmą się jego profesjonalnym montażem, począwszy od umieszczenia w przygotowanym wykopie aż po wykonanie wszystkich niezbędnych prac połączeniowych. Każde szambo betonowe znajdujące się w naszej ofercie jest objęte pełną gwarancją, której udzielamy też na wykonane podłączenia, a nad spokojnym snem klientów czuwa nasz całodobowy serwis. Szybko dojedzie i usunie każdą ewentualną awarię, jednak, biorąc pod uwagę najwyższą jakość naszych produktów, zdarzają się one niezwykle rzadko. W razie pytań można skontaktować się z naszymi doradcami, udzielającymi informacji nie tylko na temat szamb betonowych, ale i wszystkich usług związanych z ich transportem oraz montażem.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w miastach województwa podkarpackiego: Rzeszów.