Szamba betonowe w Zabrzu

Herb Zabrze

Produkując od lat różne modele szamb betonowych, staramy się dotrzeć z naszą ofertą do jak największej ilości odbiorców w wielu regionach kraju. Zdajemy sobie sprawę, jak duże istnieje zapotrzebowanie na tego typu zbiorniki bezodpływowe, w różnych wielkościach i pojemnościach. Problemy z usuwaniem ścieków spotykamy także w województwie śląskim, między innymi w Zabrzu, dlatego nasza sieć sprzedaży objęła również to miasto. Jest to oczywiście tylko część oferty, jaką mamy dla jego mieszkańców, w jej skład wchodzą także zbiorniki na deszczówkę, kanały warsztatowe, czyli samochodowe oraz studzienki wodomierzowe.

Szamba betonowe – co wiemy o ich produkcji i jak stosujemy to w praktyce

Wytwarzanie szamb betonowych wymaga odpowiedniej wiedzy oraz dużego doświadczenia zawodowego, a te można nabyć jedynie w wyniku wielu lat ciężkiej pracy. Przez cały ten okres uczyliśmy się robić najlepsze zbiorniki na nieczystości, wyrastając na jednego z czołowych liderów tej branży, a licznych klientów przyciąga przede wszystkim jakość tego, co im oferujemy. Takie podejście dotyczy absolutnie wszystkich produktów, jednakże to szamba możemy śmiało uznać za naszą specjalność. Mamy na celu zapewnienie klientom możliwość kupna i użytkowania zbiornika zrobionego z betonów o wysokiej klasie wodoszczelności, gwarantujących szczelność szamba w każdej sytuacji. Stosujemy najnowocześniejsze mieszanki żelbetowe, nadające zbiornikom wytrzymałość, której na pewno nie będą miały ich odpowiedniki z tworzyw sztucznych, podatne zwłaszcza na uszkodzenia mechaniczne. Właśnie dla ochrony przed nimi wybieramy najlepsze gatunki betonu, łączymy je z innymi substancjami podnoszącymi odporność i tworzymy z nich mocne odlewy o ścianach kilkucentymetrowej grubości. Ich monolityczną, bezszwową konstrukcję wzmacnia metalowa kratownica, stalowe pręty o dużej grubości pozwalające uzyskać wymagany stopień wytrzymałości, zgodny z normami obowiązującymi w naszym kraju. Każde szambo, dla jeszcze większej pewności, poddajemy niezwykle rygorystycznym testom, które bezwzględnie musi przejść, aby otrzymać świadectwo homologacji dopuszczające je do sprzedaży, atest PZH oraz dokument potwierdzający jego szczelność.

Co mogą znieść nasze szamba, nie doznając przy tym żadnych uszkodzeń:

  • długotrwałe wkopanie w ziemię, które naraża je na ciągłe działanie dużych sił nacisku, ciężaru wszystkiego, co znajduje się na powierzchni gruntu, a mogą to być budynki gospodarcze czy nawet pojazdy parkujące na podwórku;
  • wilgoć, przemarzanie i praktycznie każde zmieniające się warunki pogodowe. Nie straszna im zarówno mroźna zima, jak i gorące lato, a mieszanki betonowe, z jakich je robimy, zawsze zachowają swoje właściwości fizyczne i chemiczne;
  • negatywne skutki oddziaływania związków chemicznych na ich ściany, dno i pokrywę, które nie ulegną rozszczelnieniu pod ich wpływem. Dzieje się tak dlatego, że do używanych betonów dodajemy materiały, dzięki którym oprą się im bez najmniejszych nawet uszczerbków. Oprócz tego, działanie żrących składników ścieków nie uszkodzi metalowych elementów szamba pokrytych odpowiednią powłoką antykorozyjną;
  • składniki biologiczne, z gleby oraz te znajdujące się w ściekach, w tym i stale osadzające się na ścianach szamba grzyby, pleśnie oraz inne mikroorganizmy powodujące zbyt szybkie erodowanie betonu. Stanowczo trzeba tego uniknąć, tak jak i spowodowanego przez to wycieku nieczystości, o zatruciu środowiska naturalnego już nawet nie wspominając. Tutaj powtórnie skuteczne okazują się uszlachetniacze dodawane do mieszanki żelbetowej, tym razem powstrzymujące rozwój tych niebezpiecznych drobnoustrojów.

Szamba betonowe – jak mieć pełną satysfakcję z ich użytkowania

Użytkowanie szamba betonowego może być niezwykle proste, jednakże pod warunkiem, że będziemy się ściśle trzymać pewnych zasad, które zresztą każdy nabywca dostaje razem z zakupionym zbiornikiem. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że ma on ograniczoną pojemność, maksymalnie kilkunastu metrów sześciennych, rzadko więcej, dlatego niezbędne jest jego cykliczne opróżnianie. W tym celu należy skorzystać z usług oferowanych przez profesjonalną firmę wywożącą ścieki i używającą do tego pojazdów asenizacyjnych, które znamy pod bardziej prozaiczną nazwą szambiarek. Betonowe szambo wymaga również regularnego czyszczenia, usuwania z niego osadów, opadających na dno i osadzających się na ścianach. Warto więc stosować jednocześnie kilka preparatów, a przydadzą się z pewnością takie jak:

  • zawierające kultury bakterii eliminujące wspomniane zanieczyszczenia organiczne, najgroźniejsze dla naszego zdrowia;
  • rozpuszczające tłuszcze;
  • udrażniające rury;
  • dezynfekujące, neutralizujące gromadzące się gazy, w tym i metan oraz usuwające przykre zapachy.

Szamba betonowe – zaplanuj ich transport i montaż w rozmowie z naszymi doradcami

Na nasze produkty udzielamy pełnej gwarancji, zapewniając jednocześnie sprawny, dostępny przez całą dobę serwis, a razem z szambem oferujemy też jego transport, nie tylko na terenie Zabrza i okolic oraz montaż w terminie dowolnie wybranym przez klienta. Szybko dowieziemy zamówiony zbiornik, z pomocą dźwigu lub podnośnika umieścimy go w przygotowanym wykopie i dokonamy wszystkich niezbędnych podłączeń, sprawdzając jednocześnie ich szczelność. Termin samej dostawy oraz wykonania usługi montażu można wcześniej ustalić w rozmowie z naszymi doradcami, którzy ponadto służą pomocą w fachowym doborze właściwego modelu betonowego szamba, w pełni odpowiadającego potrzebom przyszłych użytkowników.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w innych miastach województwa śląskiego: Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Bielsko-Biała, Bytom, Rybnik, Ruda Śląska, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów.