Szamba betonowe we Włocławku

Herb Włocławka

Prawidłowe odprowadzanie ścieków, zgodne jednocześnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami, to obowiązek każdego właściciela czy najemcy budynku, a za wszelkie zaniedbania w tej kwestii mogą grozić niezwykle wysokie kary. Niestety, nadal wielu z nich nie przywiązuje do tego zbytniej wagi, co często można poczuć, przechodząc obok takiej posesji, nad którą unosi się przykry zapach wydostający się z przeciekającego zbiornika na nieczystości. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być zróżnicowane, lecz prawdziwy problem zaczyna się w momencie, kiedy dany budynek nie może zostać przyłączony do zbiorczej np. miejskiej sieci kanalizacyjnej. Możemy się z tym zetknąć w różnych częściach naszego kraju, a osobom znajdującym w takiej sytuacji pozostaje praktycznie tylko jedno, najlepsze rozwiązanie, jakim są pojemne szamba betonowe, które od lat oferujemy mieszkańcom między innymi Włocławka.

Szamba betonowe – co przyciąga do nich stale rosnącą liczbę klientów

Wielu klientów, zainteresowanych naszymi szambami, zadaje sobie pytanie, co jest w nich takiego, że od lat cieszą się dużą popularnością i są chętnie wybierane przez nabywców nie tylko z Włocławka, lecz również z innych regionów naszego kraju. Mamy dla nich tylko jedną odpowiedź i jest nią najwyższa jakość wszystkich oferowanych wyrobów produkowanych z betonu, nie tylko szamb, ale i zbiorników na deszczówkę, kanałów samochodowych oraz betonowych komór do montażu wodomierzy. Największą uwagę przywiązujemy do używanych materiałów i niezmiennie od początku naszej działalności są to najlepsze mieszanki, dzięki którym szamba betonowe mogą pochwalić się tak dużą wytrzymałością. Stosujemy wyłącznie betony klasy B-20, B-25 lub B-40, których parametry pracy zwiększamy poprzez dodanie do nich licznych substancji uszlachetniających, a ich ulepszony w ten sposób skład jest wynikiem najnowszych badań prowadzonych w tej dziedzinie. Pozwala to użytkować zakupione szamba w każdych, nawet najcięższych warunkach, wszędzie tam, gdzie mogą być poddawane wpływowi wilgoci czy zmieniających się temperatur.

Szamba betonowe – bardziej odporne na uszkodzenia od swoich plastikowych odpowiedników

Różne modele betonowych szamb, jakie można znaleźć w naszej ofercie, charakteryzują się dużą wytrzymałością na wiele rodzajów uszkodzeń i to znacznie przewyższającą zbiorniki, do których zrobienia używa się tworzyw sztucznych. Konstrukcje, które my sprzedajemy, są monolitycznymi odlewami, które dodatkowo wzmacniamy stalową kratownicą zatopioną w ich ścianach, dnie i dopasowanej, także betonowej pokrywie. Takie metalowe zbrojenie gwarantuje przede wszystkim olbrzymią wytrzymałość mechaniczną, na uszkodzenia, jakie mogłyby spowodować duże siły nacisku działające na szambo. Dzieje się tak między innymi w przypadku umieszczenia go w newralgicznym miejscu na posesji, a szczupłość dostępnej wolnej przestrzeni sprawia, że niekiedy montuje się zbiornik np. pod przydomowym parkingiem. Oczywiście każde szambo jest również odporne na inne niekorzystne czynniki, takie jak:

  • agresywne w działaniu związki chemiczne stanowiące nieodłączną część ścieków, które przy niewłaściwym zabezpieczeniu zbiornika mogą szybko doprowadzić do poważnych, grożących wyciekiem uszkodzeń jego konstrukcji. Właśnie dlatego pokrywamy ją ochronną warstwą bitumicznej masy, izolbetu w pełni odpornego na działanie substancji chemicznych, a kolejne skuteczne zabezpieczenie stanowi sam skład mieszanki betonowej użytej do produkcji szamba;
  • mikroorganizmy powstające naturalne w glebie, w wyniku zachodzących tam nieustannie procesów biologicznych, a są to przede wszystkim pleśnie oraz grzyby, kolejny istotny czynnik prowadzący do korozji betonu. Ochronę przed nimi gwarantują zarówno dodawane do mieszanki uszlachetniacze, jak i skład chemiczny wspomnianej powyżej izolbetowej powłoki, zwiększającej jednocześnie szczelność szamba;
  • płynące wody gruntowe, czynnik często bagatelizowany, na który najbardziej narzekają osoby używające lekkich, plastikowych szamb, często przesuwanych w wyniku ich intensywnego wpływu. Jeśli mieszkamy w rejonie intensywnego oddziaływania płynących wód gruntowych, lepszym rozwiązaniem będzie montaż solidnego szamba betonowego o masie kilku i więcej ton, pewnie utrzymywanego na miejscu samym swoim ciężarem.

Szamba betonowe – w pełni dopasowane do wszystkich potrzeb odbiorców

Produkując przez wiele lat szamba betonowe, nie tylko nabraliśmy olbrzymiego doświadczenia w tej dziedzinie, procentującego do dziś, ale nauczyliśmy się też spełniać wszystkie wymagania oraz potrzeby naszych klientów. Właśnie dlatego mamy dla nich największy wybór zbiorników bezodpływowych, różniących się wielkością, pojemnością i przede wszystkim ilością komór. Największą popularnością cieszą się szamba jednokomorowe, spełniające wymagania niewielkiego gospodarstwa domowego oraz dwukomorowe, pozwalające na samodzielne, wstępne oczyszczanie ścieków. Jest to możliwe właśnie dzięki układowi dwóch komór, a do nieczystości płynnych, przechowanych w jednej z nich, wystarczy dodać specjalny preparat biologiczny usuwający najgroźniejsze zanieczyszczenia.

Szamba betonowe – kompleksowa oferta z usługami dowozu i montażu

Wielu nabywcom, także tym z Włocławka, wydaje się, że duża masa szamba betonowego, sięgająca, w zależności od wybranego modelu, nawet kilku lub kilkunastu ton, to jego poważna wada, mogąca stwarzać pewne problemy z jego transportem. Dlatego do dyspozycji klientów zawsze są nasze samochody ciężarowe o dużej ładowności, wyposażone w dźwigi lub podnośniki HDS. Dzięki nim dowieziemy zbiornik w ustalonym wcześniej terminie i za pomocą dźwigu umieścimy go w przygotowanym wcześniej wykopie, zachowując przy tym wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Betonowe szambo wymaga jeszcze tylko podłączenia do instalacji wodnej i kanalizacyjnej budynku, co również oferujemy wszystkim naszym klientom, zapewniając fachową pomoc wykwalifikowanych specjalistów. Samo zakupione szambo i wszystkie prace związane z jego podłączeniem objęliśmy pełną gwarancją, a w razie nieprzewidzianych okoliczności nasi klienci mogą skorzystać z pomocy całodobowego serwisu.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w innych miastach województwa kujawsko-pomorskiego: Bydgoszcz, Toruń.