Szamba betonowe w Warszawie

Herb Warszawy

Jesteśmy renomowanym i cenionym producentem szamb betonowych z olbrzymim doświadczeniem w tej dziedzinie. Przez lata nasze zbiorniki betonowe i inne produkty, jakie robimy z tego wytrzymałego materiału, zbiorniki na deszczówkę, kanały samochodowe czy komory dla wodomierzy, zyskały zaufanie stale rosnącej liczby odbiorców. Jednak ciągle jesteśmy nastawieni na rozwój i obecnie najnowszą ofertę kierujemy do mieszkańców wielu miast Polski, w tym i Warszawy, stolicy naszego kraju. Jest to nieustannie rozbudowująca się metropolia, w której mieszka i pracuje już niemal dwa miliony ludzi. Taka gwałtowna rozbudowa oprócz niepodważalnych zalet ma także pewne wady, przede wszystkim ciągłe problemy ze skanalizowaniem wielu nowo powstających osiedli mieszkaniowych, zwłaszcza tych położonych w peryferyjnych dzielnicach miasta. Brak możliwości skorzystania ze zbiorczych systemów odprowadzania ścieków wymusza na ich mieszkańcach poszukiwanie alternatywnych, lecz równie skutecznych i bezpiecznych metod usuwania ścieków. Zobowiązują ich również obowiązujące w tej kwestii przepisy ściśle regulujące dozwolone metody usuwania nieczystości, a za ich ewentualne nieprzestrzeganie grożą wysokie kary. Obejmują one także koszty usunięcia zanieczyszczeń powstałych w wyniku wycieku mogącego doprowadzić do poważnego zanieczyszczenia danej posesji łącznie ze znajdującym się na niej ujęciem wody pitnej. Takim rozwiązaniem, często wybieranym i cieszącym się olbrzymią popularnością są nasze szamba betonowe, najlepsze modele dostępne w sprzedaży.

Szamba betonowe – nowe technologie i materiały, jakie używamy do ich produkcji

Sprzedajemy je w szerokiej gamie modeli, spełniając wszystkie wymagania klientów zarówno w zakresie pojemności, jak i wielkości umożliwiającej dopasowanie do ilości domowników oraz dostępnego miejsca na posesji. Wielu mieszkańców Warszawy, zapoznając się z naszymi zbiornikami betonowymi, zadaje sobie pytanie, co tak korzystnie wyróżnia je na tle produktów konkurencji. Odpowiedź na to pytanie jest prosta, wysoka jakość, gwarantująca długie lata bezawaryjnej eksploatacji szamb betonowych praktycznie w każdych warunkach, na co wpływ ma też wiele innych czynników. W procesie ich produkcji stosujemy wyłącznie najlepsze na rynku materiały, najnowocześniejsze mieszanki żelbetowe pełne uszlachetniających dodatków korzystnie wpływających na właściwości chemiczne i fizyczne betonu. To właśnie ich użycie stawia nas od lat w gronie liderów tej wymagającej branży, zjednując nam coraz liczniejszych nabywców ze wszystkich części kraju. W procesie produkcji zatrudniamy najlepszych fachowców i to nie tylko w samych zakładach, gdzie wytwarzamy nasze zbiorniki, ale i profesjonalnych projektantów, specjalistów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Projektowanie i wytwarzanie szamb nie ma przed nimi żadnych tajemnic i dlatego powstają konstrukcje charakteryzujące się najwyższym stopniem wytrzymałości na uszkodzenia. Typowe szambo betonowe to odlew wzmacniany od wewnątrz zbrojeniem wykonanym ze spawanych stalowych prętów, przykryty betonową, tak samo wzmocnioną pokrywą. Dzięki temu można być pewnym, że przetrwa całe dziesięciolecia użytkowania i to nierzadko w trudnych, wręcz ekstremalnych warunkach.

Szamba betonowe – czynniki mogące powodować uszkodzenia, na które są całkowicie odporne

Wzmacniana konstrukcja szamba jest z pewnością o wiele mocniejsza niż analogicznych zbiorników produkowanych z użyciem plastików, choćby najlepszych dostępnych tworzyw sztucznych. Profesjonalne podejście do ich produkcji daje gwarancję, że betonowy monolit nawet po wkopaniu go w ziemię oprze się takim niekorzystnym czynnikom, jak:

  • uszkodzenia mechaniczne, o które zdecydowanie jest najłatwiej i prowadzące w przypadku niewłaściwego zabezpieczenia szamba do jego rozszczelnienia i wspomnianego powyżej niebezpiecznego wycieku. Modele, które mamy w swojej ofercie, można umieszczać w ziemi bez żadnego ryzyka ich uszkodzenia, a ich mocna konstrukcja zniesie nawet działające na nią duże siły nacisku. Powoduje je sama gleba, ale jeszcze większe zagrożenie stanowią ciężary znajdujące się na powierzchni gruntu bezpośrednio nad szambem np. parkujące samochody czy równie masywne elementy wyposażenia posesji;
  • negatywne działanie wód gruntowych, które przy dużej intensywności są jedną z przyczyn uszkadzania lekkich szamb plastikowych. Dlatego właśnie, zdaniem naszym i wielu fachowców w tej dziedzinie, lepszym rozwiązaniem jest ciężki zbiornik betonowy, a jego waga, sięgająca nawet kilkunastu ton, okazuje się w takiej sytuacji nie wadą, lecz zaletą. Betonowe szambo raz umieszczone w ziemi nie będzie się dzięki temu przesuwało i w większości przypadków nie ma również konieczności specjalnego mocowania go do podłoża np. stalowymi kotwami;
  • działanie niebezpiecznych związków chemicznych, których źródłem są przede wszystkim przechowywane w zbiorniki ścieki. Ich wpływ jest czasami aż tak silny, że staje się przyczyną szybkiego uszkodzenia niechronionego przed tym betonu i metalowych części szamba, w tym i jego zbrojenia. Modele, które my produkujemy, są przed tym doskonale zabezpieczone dzięki dodaniu do mieszanki żelbetowej specjalnych uszlachetniaczy, a całe szambo pokrywa też ochronna powłoka z materiału bitumicznego, izolbetu;
  • bakterie beztlenowe, pleśń i grzyby, czyli wszystkie niekorzystnie działające na szambo czynniki biologiczne, przed czym chroni je opisany powyżej właściwie dobrany skład betonu i pokrywająca go izolacja.

Szamba betonowe – podstawowe rodzaje spełniające wymagania większości użytkowników

Wchodząc na naszą stronę czy rozmawiając przez telefon z naszymi doradcami, łatwo można zauważyć, że sprzedajemy szamba betonowe w pełni dopasowane do potrzeb wszystkich przyszłych użytkowników. Ofertę rozszerzamy cały czas, ale już na ten moment można w niej znaleźć modele zbiorników o różnych wielkościach, pojemnościach czy ilości komór. Są one w stanie bezproblemowo obsłużyć zarówno niewielkie domy jednorodzinne, jak i większe budynki wielorodzinne czy użyteczności publicznej. Wybierając konkretny model, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę ilość osób, które będą z niego korzystały oraz miejsca, jakie możemy przeznaczyć na jego montaż. Jeśli jest to niewielka posesja, to najlepszym wyborem będzie szambo jednokomorowe, o pojemności maksymalnie 10 m3 w zupełności wystarczające dla rodziny składającej się z 3 – 4 domowników. Kiedy zaś dysponujemy większą przestrzenią na posesji, to lepiej zdecydować się na szambo co najmniej dwukomorowe, o pojemności do 12 – 15 m3, które w przyszłości może stać się nawet ważnym elementem przydomowej oczyszczalni ścieków. Dzięki temu, że ma przynajmniej dwie komory, mamy też możliwość oczyszczania we własnym zakresie ścieków płynnych. Dodaje się do nich po prostu ogólnodostępne w sprzedaży, w tym również u nas, preparaty biologiczne rozkładające zanieczyszczenia w takim stopniu, że otrzymana na końcu procesu woda może być usuwana bez ryzyka skażenia.

Szamba betonowe – dołączane wyposażenie ułatwiające ich prawidłową i bezpieczną eksploatację

Do każdego modelu betonowego szamba dołączamy kompletne wyposażenie ułatwiające jego montaż oraz późniejsze użytkowanie. W zamykającej zbiornik szczelnej pokrywie zamontowane są kominki rewizyjne, zazwyczaj jeden na każdą komorę, dzięki którym możemy na bieżąco kontrolować poziom napełnienia. Jest to o tyle istotne, że unikniemy w ten sposób wspomnianego wycieku, a ponadto sprawdzimy, czy w szambie nie gromadzą się wybuchowe i jednocześnie trujące gazy. Kominki są przykryte dopasowanymi, także gwarantującymi stuprocentową szczelność pokrywami zrobionymi z betonu albo lekkiego, lecz mocnego żeliwa. Ułatwia to usuwanie ścieków, co oczywiście jest zadaniem dla specjalistów używających odpowiedniego sprzętu z firmy zajmującej się wywozem takich odpadów. Dla wygody ich pracy proponujemy klientom montaż na ogrodzeniu szybkozłączki połączonej rurami z szambem, dzięki czemu można je opróżniać bezpośrednio z ulicy, bez konieczności wjazdu samochodu asenizacyjnego na posesję. Pamiętajmy również o tym, że jeśli będziemy chcieli opróżnić szambo samodzielnie, to musimy liczyć się z wysokimi karami finansowymi. Tak naprawdę użytkownicy szamb muszą zadbać jedynie o regularne zgłaszanie potrzeby usunięcia ścieków, najlepiej raz na dwa tygodnie oraz o oczyszczaniu z osadu zarówno samego zbiornika, jak i prowadzących do niego rur. Do tego także stosuje się preparaty chemiczne lub biologiczne szybko udrażniające całą instalację wodną i kanalizacyjną budynku

Szamba betonowe – nie musicie się już martwić o ich transport i montaż

Nasze produkty są jednak doceniane nie tylko z powodu swoich właściwości, ale i szerokiej oferty usług dodatkowych, jakie mamy również dla klientów z Warszawy i jej okolic. Nie dość, że sprzedajemy szamba i inne produkty betonowe w najniższych, atrakcyjnych cenach, to zapewniamy również ich transport w dowolnie wybranym przez klienta terminie, praktycznie na terenie całej Polski. Mieszkańcom Warszawy i innych miejscowości zapewniamy też pomoc naszych doradców w doborze zbiornika idealnie dopasowanego do potrzeb, wystarczy w tym celu tylko zadzwonić pod podany numer telefonu. Nasi fachowcy zajmą się profesjonalnym montażem zakupionego zbiornika w miejscu przeznaczenia, łącznie z wykonaniem wszystkich niezbędnych podłączeń do domowej instalacji kanalizacyjnej i sprawdzeniem ich szczelności. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i cennikiem wszystkich sprzedawanych modeli szamb betonowych, na które udzielamy pełnej gwarancji, zapewniając w razie potrzeby pomoc całodobowego serwisu. Sprawnie usuwamy wszystkie ewentualne problemy, a serwis jest też dostępny odpłatnie dla klientów, których szamba nie mają już gwarancji.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w innych miastach województwa mazowieckiego: Radom, Płock.