Szamba betonowe w Łodzi

Herb Łodzi

Szamba betonowe i inne produkty wytwarzane z tego odpornego materiału, kanały samochodowe, zbiorniki na deszczówkę czy komory wodomierzy, to specjalność naszej firmy, o czym wiedzą już mieszkańcy wielu regionów naszego kraju. Postanowiliśmy jednak znacznie rozszerzyć sieć dystrybucji tych praktycznych wyrobów betonowych i właśnie dlatego otworzyliśmy filię naszych zakładów w Łodzi, stolicy województwa łódzkiego, gdzie również istnieje duże zapotrzebowanie na tego typu konstrukcje. Tutaj również, tak jak niestety w wielu innych miastach, właściciele budynków niepodłączonych do zbiorczych sieci kanalizacyjnych nadal borykają się z problemem prawidłowego odprowadzania ścieków. Jednak nie zwalnia ich to z obowiązku usuwania takich nieczystości, co musi się odbywać całkowicie bezpiecznie i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. Z tego powodu muszą sięgnąć po alternatywne rozwiązanie, a są nim właśnie produkowane w naszych zakładach nowoczesne i wysoce funkcjonalne betonowe szamba, w pełni dopasowane do ich potrzeb.

Szamba betonowe – ich jakość przewyższa każdy inny rodzaj zbiorników bezodpływowych

Do skorzystania z naszej oferty skłania ich przede wszystkim najwyższa jakość wszystkich wyrobów, które zyskały już uznanie i zaufanie tysięcy klientów. Staramy się, aby zbiorniki betonowe trafiające do odbiorcy gwarantowały mu spokój na długie lata i brak najmniejszych nawet kłopotów z usuwaniem nieczystości. Każde szambo opuszczające fabrykę przechodzi surowe testy jakościowe i posiada wszystkie wymagane prawem certyfikaty oraz świadectwa homologacji dopuszczające je do sprzedaży. Jest produkowane z użyciem najlepszych jakościowo materiałów, starannie wybranych betonów klasy B-25 albo B-40. Dodajemy do nich liczne uszlachetniacze, substancje, dzięki którym zwiększają się najważniejsze parametry ich pracy i stają się jeszcze bardziej odporne na uszkodzenia. Każdy zbiornik jest mocną, wytrzymałą konstrukcją, której grube ściany wzmacniamy zbrojeniem wykonanym z gęsto spawanych ze sobą stalowych prętów fi8 lub fi10, zabezpieczonych przed wpływem wilgoci. To wszystko powoduje, że z naszymi szambami nie mogą równać się żadne inne zbiorniki bezodpływowe, zwłaszcza te wytwarzane z lekkich tworzyw sztucznych.

Szamba betonowe – wytrzymałość, której zawsze można ufać

Wszyscy nabywcy produkowanych przez nas betonowych szamb już wiedzą, że mogą na nie liczyć w każdej sytuacji i być pewnym, że zniosą wszelkie warunki użytkowania, nigdy nie ulegając rozszczelnieniu. Minimalizujemy w ten sposób ryzyko wycieku niebezpiecznej zawartości oraz skażenia środowiska naturalnego, a każdy nasz zbiornik z pewnością wytrzyma takie niekorzystne czynniki jak:

  • uszkodzenia mechaniczne, o które nietrudno w ciężkich warunkach eksploatacji. Szamba betonowe, jakie oferujemy, zniosą bez uszczerbku nawet nacisk ciężkich pojazdów parkujących nad miejscem, w którym zostały wkopane w ziemię. Nie przesunie ich również intensywne działanie wód gruntowych, często uszkadzające ich lżejsze odpowiedniki z tworzyw sztucznych. Zbiornik wykonany z betonu jest stabilnie utrzymywany na miejscu wyłącznie swoją masą, wahającą się od kilku do nawet kilkunastu ton w przypadku modeli wielokomorowych;
  • skutki działania substancji chemicznych, przede wszystkim tych znajdujących się bezpośrednio w przechowywanych ściekach, które mogą prowadzić do przyspieszonej korozji betonu oraz innych, zwłaszcza metalowych elementów zbiornika. Najlepszą ochroną przed tym, jaką również my stosujemy, jest staranny dobór wszystkich uszlachetniaczy dodawanych do mieszanki betonowej. Znajdują się one także w bitumicznej powłoce pokrywającej całe szambo, zwiększającej jednocześnie jego szczelność, za którą odpowiada też zamykająca zbiornik dopasowana betonowa pokrywa;
  • pleśnie, grzyby oraz inne mikroorganizmy, niemal tak samo niebezpieczne i osadzające się na ścianie szamba. Powstają one w wyniku naturalnego procesu zachodzącego w glebie i podobnie, jak związki chemiczne mogłyby z czasem doprowadzić do pękania ścian i rozszczelnienia zbiornika. Dlatego właśnie zabezpieczamy go przed tym, dodając do betonu składniki skutecznie to uniemożliwiające, a kolejną ochronę stanowi opisana powyżej izolbetowa izolacja, także mająca w sobie substancje odporne na działanie niekorzystnych czynników biologicznych.

Szamba betonowe – dbamy o dopasowanie ich do wszystkich potrzeb odbiorców

Coraz liczniejsi klienci chwalą sobie nie tylko wytrzymałość użytkowanych przez siebie szamb betonowych, lecz również ich inne zalety. Dbamy nie tylko o jakość każdego wyrobu, ale i o wygodę jego obsługi, dopasowując całą ofertę do wszystkich potrzeb oraz wymagań przyszłych użytkowników. Można w niej znaleźć wiele modeli zbiorników, różniących się od siebie ilością komór i pojemnością, a do każdego dołączamy kompletne wyposażenie ułatwiające jego montaż i podłączenie do domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Najbardziej popularne są szamba jednokomorowe oraz dwukomorowe. Pojemność tych pierwszych, nieprzekraczająca zazwyczaj 10 m3 w zupełności wystarczy dla niewielkiej, kilkuosobowej rodziny, a drugi model daje z kolei możliwość wstępnego oczyszczania przechowywanych w nim ścieków. Układ dwóch komór jest niezwykle praktyczny, nieczystości stałe pozostają w pierwszej komorze, a płynne rurą przelewową przepływają swobodnie do drugiej. Tam dodaje się do nich specjalne preparaty biologiczne usuwające wszystkie najgroźniejsze zanieczyszczenia, dzięki intensywnemu działaniu żywych kultur bakterii zawartych w tego typu środkach.

Użytkownik betonowego szamba powinien również pamiętać o jego regularnym oczyszczaniu, nie rzadziej niż co 12 – 15 dni w przypadku modelu jednokomorowego oraz o utrzymywaniu w czystości wszystkich rur prowadzących z budynku do zbiornika. Jego szkodliwej zawartości nie wolno usuwać samodzielnie, musi być wywieziona do utylizacji samochodem asenizacyjnym zabezpieczającym przed wspomnianym wyciekiem i skażeniem otoczenia.

Szamba betonowe – kompleksowa oferta z dowozem i montażem szamba wliczonym w cenę

Oprócz kupna samych zbiorników wszystkich odbiorców zachęcamy również do skorzystania z bogatego pakietu usług dodatkowych oferowanych razem z każdym betonowym szambem. Warto przede wszystkim skorzystać z dowozu dostępnego nie tylko w Łodzi i jej okolicach, ale po wcześniejszym ustaleniu szczegółów, także w innych częściach kraju. Klienci chętnie decydują się też na profesjonalny montaż zbiornika i jego podłączenie, realizowane przez fachowców z dużym doświadczeniem zawodowym. Nie tylko umieszczą oni szambo we wcześniej przygotowanym dla niego miejscu, ale i połączą go z domową instalacją, dokładnie sprawdzając szczelność wykonanych podłączeń. Na szambo i prace podłączeniowe udzielamy pełnej gwarancji, a jeśli wystąpi jakaś nieprzewidziana awaria, to do dyspozycji jest nasz całodobowy serwis. Zapraszamy do dokładniejszego zapoznania się z ofertą na naszej stronie internetowej, rozmowie telefonicznej z doradcami lub w jednym z punktów dystrybucji, dzięki czemu można się przekonać, dlaczego jesteśmy uważani za jednego z liderów branży produkcji szamb betonowych.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w innych miastach województwa łódzkiego.