Szamba betonowe w Gdyni

Herb Gdyni

Gdynia to jedno z najmłodszych, ale jednocześnie najnowocześniejszych polskich miast, powstałe w burzliwym okresie międzywojennym, a obecnie uważane za jedno z najlepszych miejsc do zamieszkania w skali całego kraju. Podobnie jak wiele innych miejscowości województwa pomorskiego nieustannie się rozbudowuje, a w licznych nowo powstających podmiejskich dzielnicach istnieje niestety poważny problem z infrastrukturą kanalizacyjną. Ich mieszkańcy muszą więc korzystać z innych, ale równie praktycznych rozwiązań, umożliwiających odprowadzanie ścieków ze swoich domów, a jednym z chętniej stosowanych są z pewnością pojemne szamba betonowe oferowane przez naszą firmę.

Szamba betonowe – zakupione u nas spełniają wszystkie najsurowsze normy jakościowe

Produkujemy je już od wielu lat dla odbiorców z całego kraju, którzy doceniają przede wszystkim szeroki wybór modeli szamb, betonowych zbiorników na deszczówkę czy kanałów samochodowych, jakie mamy w ofercie oraz najwyższą jakość ich wykonania. Nie będziemy ukrywać, że ma ona największe znaczenie i stała się znakiem firmowym cechującym wszystkie nasze wyroby, wyróżniające się w ten sposób na tle tego, co oferuje silna konkurencja istniejąca w tej branży. Wszystko, co sprzedajemy poprzez stronę internetową czy w stacjonarnych punktach sprzedaży spełnia normy określone obowiązującymi w tej kwestii przepisami prawa. Szamba i inne wyroby betonowe muszą więc przejść przed trafieniem do odbiorców surowe testy jakościowe, otrzymując między innymi takie dokumenty to potwierdzające, jak:

  • atest PZH, absolutnie niezbędny i warunkujący dopuszczenie zbiornika do sprzedaży i użytkowania w naszym kraju;
  • certyfikat szczelności ITB, dający nabywcy stuprocentową pewność, że z szamba nie wydostanie się jego zawartość, niezależnie od warunków, w jakich będzie eksploatowane;
  • gwarancję producenta, bo my również jesteśmy pewni najwyższej jakości produktów, które sprzedajemy.

Szamba betonowe – co decyduje o takiej jakości naszych zbiorników na nieczystości

Taka jakość produkowanych przez nas szamb betonowych nie jest dziełem przypadku, ale przemyślanych decyzji prowadzących finalnie do otrzymania wyrobu mogącego spełniać wszystkie wymagania przyszłych użytkowników. Zdecydowanie największy wpływ na taki stan rzeczy ma rodzaj zastosowanych w produkcji mieszanek żelbetowych z dodatkiem uszlachetniaczy, zwiększających wytrzymałość i odporność. Ich parametry pracy przewyższają tradycyjnie używane w budownictwie rodzaje betonu, spośród których wybieramy tylko te wodoszczelne, klasy od B-25 do B-40. Równie starannie przykładamy się do procesu projektowania zbiornika, zlecając to odpowiedzialne zadanie najlepszym specjalistom w branży, inżynierom z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Przynosi to naprawdę pozytywne efekty, a wynikiem ich pracy jest wyjątkowo mocna konstrukcja, monolityczny odlew bez szwów, który dla większej wytrzymałości wzmacniamy od wewnątrz stalowym zbrojeniem, gęsto rozmieszczonym w ścianach i dnie zbiornika.

Dzięki temu szambo jest w stanie również znieść inne, następujące czynniki mogące prowadzić do ich uszkodzenia:

  • mechaniczne, zwłaszcza siły nacisku, jakim jest poddawany zbiornik, wywoływane przez ciężar gruntu albo przez samochody w sytuacji, gdy umieścimy go pod parkingiem czy w innym, tak samo newralgicznym miejscu. Jest to czasami jedyne rozwiązanie, szczególnie na niewielkich działkach, lecz nasze szamba zniosą to bez żadnych uszczerbków;
  • wody gruntowe, uszkadzające lekkie zbiorniki plastikowe, ale nie będące w stanie nawet przesunąć masywnego, zbrojonego szamba z najlepszych mieszanek betonowych. Tutaj niewątpliwą zaletą okazuje się jego waga, minimum kilka ton, co powoduje, że nie trzeba projektować jego odrębnego mocowania w miejscu użytkowania;
  • czynniki biologiczne oraz chemiczne, pleśnie, grzyby, bakterie beztlenowe i wszystkie agresywne oraz żrące związki występujące w glebie i wchodzące w skład samych ścieków. Jest to najpoważniejsze zagrożenie dla całości szamba, ale sprzedawane przez nas są przed tym doskonale zabezpieczone, dodatkami mieszanymi z betonem i izolbetem stanowiącym zewnętrzną warstwę ochronną.

Szamba betonowe – dostarczamy je samochodami ciężarowymi prosto do każdego odbiorcy

Kompleksową ofertę kierujemy oczywiście nie tylko do mieszkańców Gdyni, przez lata naszej działalności zyskała ona uznanie i zaufanie nabywców z niemal całego kraju. Oprócz samych szamb betonowych, mamy dla nich również atrakcyjny pakiet usług dodatkowych, z których najważniejszy jest transport realizowany przez samochody wyposażone w podnośniki i dźwigi. Znacznie ułatwia to kolejną usługę, umieszczenie ciężkiego betonowego zbiornika w wyznaczonym miejscu. Nasi pracownicy zajmą się również jego podłączeniem i kontrolą szczelności, a na ich pracę i sam zbiornik udzielamy pełnej gwarancji. Do dyspozycji jest także serwis oraz nasi doradcy, udzielający wszystkich niezbędnych informacji zarówno na temat zbiorników betonowych, jak i ich profesjonalnego montażu.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w innych miastach województwa pomorskiego: Gdańsk.