Szamba betonowe w Koszalinie

Herb Koszalina

Jednym z obowiązków, ciążącym na każdym najemcy czy właścicielu budynku, jest odprowadzanie z niego ścieków, co musi odbywać się nie tylko bezpiecznie, ale i w zgodzie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami. Zalecamy ich bezwzględne przestrzeganie, chyba że ktoś ma ochotę zapłacić wysoką karę oraz pokryć wszystkie koszty usunięcia skutków wycieku nieprawidłowo usuwanych nieczystości. Niestety, nadal w naszym kraju można znaleźć miejscowości, w których nie da się przyłączyć budynku do zbiorczej infrastruktury kanalizacyjnej, miejskiej albo gminnej sieci. Stykamy się z tym również w Koszalinie, mieście położonym w województwie zachodniopomorskim, dla którego mieszkańców mamy rozwiązanie, czyli produkowane przez nas funkcjonalne szamba betonowe.

Szamba betonowe – korzystne rozwiązanie dające stuprocentową gwarancję bezpiecznego przechowywania ścieków

Stanowią one doskonałą alternatywę wśród innych metod usuwania nieczystości, ale modele produkowane obecnie w niewielkim stopniu przypominają te znane od dziesięcioleci. Jeszcze jakiś czas temu tego typu zbiornik był typową samoróbką, prostą konstrukcją zrobioną z ułożonych jeden na drugim betonowych kręgów. Te, jakie można znaleźć w naszej ofercie, różnią się od nich praktycznie w każdym szczególe, począwszy od przemyślanego projektu, aż po użyte do jego realizacji materiały. Jakiekolwiek kompromisy są tu stanowczo niedozwolone, dlatego do zakładów produkcyjnych trafiają wyłącznie najlepsze gatunki betonu, B-25 czy B-40, pochodzące z betoniarni posiadających wszystkie certyfikaty potwierdzające ich najwyższą jakość. Dzięki temu nasze betonowe szamba i inne konstrukcje, pojemne zbiorniki na deszczówkę, komory wodomierzowe oraz kanały samochodowe mogą bez problemu znieść każde warunki użytkowania, wilgoć, zmiany temperatury, ciepło lub przemarzanie. Dodatkową ochronę daje im mocne stalowe zbrojenie, także o starannie zaprojektowanym kształcie pozwalającym w taki sposób rozłożyć siły działające na szambo, aby nie doprowadziły do jego uszkodzenia. Za szczelność odpowiada z kolei gruba warstwa asfaltowej izolacji oraz pokrywa zamykająca otwór wlotowy zbiornika, do zamocowania której używamy mrozoodpornego kleju.

Szamba betonowe – brak możliwości rozszczelnienia i pełna odporność potwierdzona uszkodzeniami

Wytrzymałość wszystkich naszych betonowych szamb możemy potwierdzić odpowiednimi dokumentami, jakie otrzymują po przejściu niezwykle skrupulatnej kontroli technicznej kończącej proces ich produkcji. Każdy klient otrzymuje razem z kupionym zbiornikiem ważne dla niego certyfikaty, zezwalające na jego użycie, między innymi takie jak:

  • atest Państwowego Zakładu Higieny;
  • certyfikat szczelności;
  • świadectwo aprobaty technicznej ITB.

Produkując takie szamba, jesteśmy w stanie zagwarantować nabywcom ich wytrzymałość na:

  • wszystko, co prowadzi do ich uszkodzeń mechanicznych, nacisk ziemi czy różne ciężary znajdujące się nad miejscem umieszczenia zbiornika na działce. Może ich być naprawdę dużo, a największym zagrożeniem są samochody, w przypadku, kiedy szambo musi zostać umieszczone pod parkingiem, bo nigdzie indziej nie ma dla niego miejsca. Tutaj przydają się jego grube ściany, metalowe wzmocnienia, a masa dochodząca do kilkunastu ton pozwoli wytrzymać również napór wód gruntowych;
  • bakterie, grzyby, pleśń oraz silnie żrące związki chemiczne, których pełne są ścieki. Ich składniki organiczne, wchodzące także w skład gleby, też nie pozostają bez wpływu na szambo. Działając nań przez odpowiednio długi czas, doprowadziłyby do uszkodzenia ścian, dlatego musimy dodawać do betonu składniki skutecznie temu zapobiegające. Są także w składzie wspomnianej masy bitumicznej, czyli zewnętrznej ochrony zbiornika, a najczęściej używamy do jej zrobienia izolbetu, najtrwalszego materiału izolacyjnego.

Szamba betonowe – wybór trafiający w potrzeby każdego klienta

Takie podejście do produkcji szamb zjednało nam wielu zadowolonych klientów, nie tylko z Koszalina, ale i innych części Polski, którym oferujemy je zawsze w niskich cenach z dołączonym atrakcyjnym pakietem usług. Decydując się na zakup, można między innymi liczyć na transport zbiornika, jego umieszczenie w miejscu przeznaczenia oraz podłączenie do istniejącej instalacji. Na każde szambo i wszystkie prace podłączeniowe udzielamy oczywiście pełnej gwarancji, a nasz profesjonalny serwis jest do dyspozycji przez całą dobę. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą, a w razie pytań do skontaktowania się z naszymi doradcami służącymi fachową pomocą we właściwym wyborze modelu betonowego szamba, dopasowanego do wszystkich potrzeb. Istnieje możliwość dokonania wyboru spośród wielu ich rodzajów, o różnej ilości komór czy pojemnościach od 1 aż do 13 – 15 m3. Nabywca może zdecydować się na dwa najpopularniejsze modele, szambo jednokomorowe oraz dwukomorowe, a jeśli potrzebuje większego, to oferujemy mu również największe zbiorniki wielokomorowe. Wszystkie są kompletnie wyposażone, nie będzie więc żadnych problemów z ich montażem, a wyposażenie dodatkowe pozwoli między innymi na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w innych miastach województwa zachodniopomorskiego: Szczecin.