Szamba betonowe Podlaskie

Herb województwa podlaskiego

W większości miast, również tych województwa podlaskiego nowo powstające osiedla są najczęściej zlokalizowane w podmiejskich dzielnicach, gdzie często nie ma możliwości podłączenia budynku do zbiorczej sieci odprowadzania ścieków. Staje się to automatycznie przyczyną powstania problemów z ich prawidłowym usuwaniem, a muszą zawsze być odprowadzane z zachowaniem zarówno wszystkich zasad bezpieczeństwa, jak i przepisów obowiązujących w tej kwestii na terenie całego naszego kraju. Każdy, kto znajdzie się w takiej sytuacji, ma na szczęście możliwość praktycznie natychmiastowego skorzystania z gotowego rozwiązania, jakim są pojemne bezodpływowe zbiorniki na nieczystości. Jest dostępne wiele ich rodzajów, lecz my produkujemy najlepsze, czyli znane i cenione od dziesięcioleci szamba betonowe, nadal znajdujące powszechne uznanie wśród wielu właścicieli domów jednorodzinnych. Śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie, a w naszej stale powiększanej ofercie można znaleźć również zbiorniki na deszczówkę, kanały samochodowe i betonowe komory wodomierzy.

Szamba betonowe – jaka ilość komór sprawdzi się najlepiej

Przez lata działalności nabraliśmy dużego doświadczenia w wytwarzaniu szerokiej gamy modeli szamb betonowych, różniących się wielkością, pojemnością czy ilością komór, ale zawsze idealnie dopasowanych do potrzeb przyszłych użytkowników. Pełne zadowolenie klientów z zakupionego zbiornika to dla nas jeden z priorytetów prowadzonej działalności i właśnie dlatego oferujemy im następujące typy szamb:

  • szambo jednokomorowe, podstawowy model dostępny w atrakcyjnych, nierzadko promocyjnych cenach, zdecydowanie najczęściej wybierany i sprawdzający się w większości gospodarstw domowych, spełniający wszystkie wymagania niewielkiej rodziny. Jego pojemność wynosząca zaledwie kilka metrów sześciennych pozwala na przechowanie ścieków aż do momentu ich usunięcia, jednakże powinno się to odbywać nie rzadziej niż raz na 10 – 15 dni. W przeciwnym wypadku może dojść do przelewania się nieczystości i w efekcie wycieku oraz skażenia nawet całej posesji, łącznie ze znajdującym się na niej ujęciem wody pitnej;
  • szambo dwukomorowe, które szczególnie polecamy pomimo nieco wyższych kosztów zakupu, które jednak przewyższają i w pełni rekompensują niepodważalne zalety tego rozwiązania. Zbiornik dwukomorowy, jak jego sama nazwa wskazuje, jest złożony z dwóch oddzielnych komór przedzielonych grubą betonową ścianą, a inna jego powszechnie stosowana nazwa to szambo przelewowe. Wzmacniana przegroda skutecznie zatrzymuje wszystkie nieczystości stałe w pierwszej komorze, a płynne przelewają się swobodnie do drugiej przez zamontowaną w przegrodzie rurę o średnicy 160 mm. Dodaje się do nich następnie specjalne środki z żywymi kulturami bakterii, a efektem procesu oczyszczającego przebiegającego z ich udziałem jest czysta woda. Nadaje się ona do podlewania ogrodu, można ją też usunąć do gruntu drenażem rozsączającym nie ryzykując przy tym wspomnianego zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Szambo dwukomorowe, ze względu na swoją powiększoną pojemność, nie wymaga też tak częstego opróżniania, w zupełności wystarczy, jak będziemy to robić średnio raz na dwa miesiące.

Do każdego modelu, niezależnie od ilości komór, warto też co jakiś czas wlewać preparaty usuwające gromadzące się na ścianach osady, udrażniające rury prowadzące do zbiornika i skutecznie niwelujące wszystkie nieprzyjemne zapachy. Pozwoli to unikną kosztownych i trudnych do usunięcia awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej budynku.

Szamba betonowe – wszystkie robione z najbardziej wytrzymałego materiału

Podstawą bezawaryjnego użytkowania betonowego szamba jest przestrzeganie zalecanych zasad eksploatacji, a drugim, równie istotnym czynnikiem to gwarantującym, jest rodzaj materiałów, z jakich je zrobiono. Tutaj z pewnością nie można pozwolić sobie na żadne półśrodki, betony niskiej jakości niespełniające określonych przepisami wymogów, zwłaszcza wytrzymałościowych. W produkcji naszych zbiorników wykorzystujemy wyłącznie materiały najwyższej jakości, a do betonów najczęściej wodoszczelnych klasy B-25 czy B-40 dodajemy tzw. uszlachetniacze, specjalne substancje nadające im jeszcze większą odporność na uszkodzenia. Sprzyja jej również sama konstrukcja szamba, będącego jednolitym, bezszwowym odlewem o grubych ścianach, który na pewno zniesie więcej niż podobne zbiorniki produkowane z użyciem tworzyw sztucznych. Dla jeszcze lepszego wzmocnienia w jego ścianach, dnie i zamykającej go pokrywie zatapiamy metalowe zbrojenie spawane z żebrowanych stalowych prętów fi8.

We właściwy sposób dbamy i o zachowanie pełnej szczelności szamba, nakrytego dopasowaną pokrywą, w której dla podniesienia komfortu obsługi montujemy kominki rewizyjne zamykane betonowymi lub żeliwnymi włazami w ilości zależnej od liczby komór. Dzięki nim można na bieżąco kontrolować poziom napełnienia, ułatwiają jednocześnie szybkie i bezpieczne usuwanie zawartości. Informujemy jednocześnie przyszłych użytkowników, że nie wolno samodzielnie opróżniać szamba, co jest niezgodne z prawem i zagrożone wysokimi karami. Wypompowaniem ścieków musi zająć się firma utylizacyjna, wywożąca je specjalnymi pojazdami asenizacyjnymi, zabezpieczonymi przed możliwością wycieku nieczystości.

Szamba betonowe – odporne na niemal wszystkie uszkodzenia i z kompletem wymaganej dokumentacji technicznej

Licznych zalet szamb betonowych projektowanych przez specjalistów i produkowanych w naszych zakładach nie da się przecenić. Ich najwyższą jakość doceniają odbiorcy nie tylko z województwa podlaskiego, ale i z wielu innych regionów Polski, otrzymujący z zakupionym zbiornikiem kompletną dokumentację techniczną to potwierdzającą. W jej skład wchodzi przede wszystkim atest PZH, świadectwa homologacji zezwalające na użycie naszych szamb na terenie kraju oraz certyfikat jego szczelności ITB. Jak widać, decydując się na jedno z nich, można mieć stuprocentową pewność, że przy prawidłowym użytkowaniu przetrwają całe dziesięciolecia, będąc w pełni odporne między innymi na:

  • agresywne działanie samych przechowywanych w nich ścieków, pełnych różnych żrących związków chemicznych mogących uszkadzać, a nawet nieodwracalnie niszczyć betonową konstrukcję, oczywiście tylko wtedy, gdy nie jest przed tym właściwie zabezpieczona. My dbamy o to na każdym etapie produkcji, dobierając odpowiednie dodatki mieszane z betonem, niewrażliwe na działanie szkodliwych substancji, a podobne właściwości ma też izolbetowa powłoka ochronna pokrywająca dokładnie całe szambo;
  • czynniki biologiczne o takim samym działaniu, jak te chemiczne, również prowadzące do korozji i kruszenia się betonu. Zabezpieczamy go przed ich wpływem, przede wszystkim grzybów pleśniowych często osadzających się na ścianach zewnętrznych zbiornika, stosując odporne na nie uszlachetniacze wchodzące w skład mieszanki betonowej;
  • nacisk i inne czynniki prowadzące do uszkodzeń mechanicznych, na co szczególnie są narażone szamba plastikowe. Ich lekka konstrukcja, nawet przy całkowitym zapełnieniu, nie jest zazwyczaj w stanie oprzeć się naciskowi gleby i innych znajdujących się nad nią ciężarów. Szybko dochodzi więc do jej zniekształcenia, a w skrajnych przypadkach także do pękania i wydostania się groźnej zawartości. Szambo betonowe jest pozbawione tej wady, a jego wzmocniona, monolityczna konstrukcja umożliwia montaż nawet pod podjazdami czy przydomowymi parkingami. Zniesie to bez najmniejszych uszkodzeń, opierając się jednocześnie silnemu naporowi wód gruntowych, zawsze stabilnie spoczywając w przygotowanym dla niego miejscu, bez żadnego ryzyka przesuwania się czy wypychania nad powierzchnię gruntu.

Szamba betonowe – komplet usług dostępny w pakiecie razem z zakupionym zbiornikiem

Właśnie dzięki takim parametrom pracy produkowane przez nas szamba betonowe są jednymi z najczęściej kupowanych przez mieszkańców nie tylko województwa podlaskiego. Dołączamy do nich także chętnie wybierane usługi zarówno transportu bezpośrednio na posesję klienta, jak i profesjonalnego montażu, dokonywanego przez naszych wykwalifikowanych pracowników. Za pomocą dźwigu lub podnośnika HDS umieszczą oni zakupiony zbiornik w przygotowanym dla niego miejscu i sprawnie podłączą do domowej instalacji, sprawdzając oczywiście szczelność wszystkich połączeń. Na każde betonowe szambo i inne konstrukcje z tego materiału oraz wszystkie prace podłączeniowe udzielamy pełnej gwarancji, a sprawnie działający serwis jest do dyspozycji przez całą dobę. Warto zapoznać się z naszą kompleksową ofertą, a w razie potrzeby można się też skontaktować z doradcami, którzy nie tylko odpowiedzą na wszystkie, nawet najtrudniejsze pytania, ale i pomogą w doborze właściwego modelu zbiornika, w pełni spełniającego wszystkie stawiane przed nim wymagania.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w miastach województwa podlaskiego: Białystok.