Szamba betonowe Wielkopolskie

Herb województwa wielkopolskiego

Wielkopolska, to jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów Polski, w którym zdecydowanie warto zamieszkać z całą rodziną. Wiele miejscowości tego województwa może pochwalić się wyjątkowo szybką rozbudową i powstają w nich co rusz nowe osiedla zlokalizowane głównie na peryferiach miast. Jest to z jednej strony niezwykle korzystne dla mieszkańców, żyjących w ciszy, spokoju i otoczeniu zieleni, lecz z drugiej strony za nowymi osiedlami nie nadąża rozbudowa zbiorczych sieci odprowadzania nieczystości. Mówimy tu po prostu o miejskich systemach kanalizacyjnych, chociaż podobnie jest i w licznych wsiach tego rejonu, lecz przepisów obowiązujących każdego właściciela budynku nie można zlekceważyć. Określają one ściśle, w jaki sposób musi odbywać się usuwanie ścieków w takiej sytuacji, a zalecanym rozwiązaniem są pojemne zbiorniki umożliwiające ich przechowywanie. Dlatego wszyscy, znajdujący się w takiej sytuacji, mogą skorzystać z bogatej oferty szamb betonowych produkowanych w naszej firmie.

Szamba betonowe – produkcja najlepszych i najmocniejszych konstrukcji dostępnych na rynku

Wytwarzamy je od wielu lat, sprzedajemy na terenie całego kraju, a wszystkie nasze produkty cieszą się stale rosnącą popularnością, przede wszystkim ze względu na ich wysoką jakość i nowoczesność zastosowanych rozwiązań. Wiemy, że muszą one posłużyć często bardzo długi czasu i dlatego na pierwszym miejscu jest dla nas zawsze ich wytrzymałość, za którą odpowiadają zarówno nasi projektanci, jak i pracownicy zatrudnieni w zakładach produkcyjnych. Za ich kompetencję, doświadczenie oraz dużą wiedzę zawodową możemy ręczyć i przekłada się ona bezpośrednio na sposób wykonania wszystkich naszych produktów. W ofercie można znaleźć nie tylko betonowe szamba, ale i tak samo pojemne zbiorniki na deszczówkę, wzmacniane komory wodomierzowe oraz kanały samochodowe, jakie każdy właściciel auta chciałby mieć w swoim garażu. W kwestii ich produkcji nic nie pozostawiamy przypadkowi, nasze zakłady pełne są nowoczesnego sprzętu, a testy jakościowe, jakie przechodzą wszystkie produkty, są niezwykle surowe. Do ich przeprowadzenia jesteśmy zresztą zobowiązani regulującymi to przepisami, a na ich końcu mamy satysfakcję, że sprzedawane szamba mają dołączony certyfikat ITB, atest Państwowego Zakładu Higieny, deklarację zgodności i wiele innych dokumentów potwierdzających jego jakość.

Szamba betonowe – wytrzymałość, za którą odpowiadają zastosowane materiały i rozwiązania techniczne

Wszystkie betonowe szamba znajdujące się w naszej ofercie, to nowoczesne konstrukcje zrobione z najlepszych materiałów, betonów o właściwościach o wiele lepszych niż jego odmiany na co dzień stosowane w budownictwie. W celu uzyskania takiej mieszanki betonowej należy zmieszać ze sobą w starannie dobranych proporcjach: sam beton klasy co najmniej B-25, kruszywo i materiał podnoszący wskaźnik wodno – spoiwowy powstającej mieszanki. Wzmocnienie jej najważniejszych parametrów pracy zapewnia też dodatek specjalnych związków chemicznych, poprawiających między innymi szczelność czy zmniejszających nasiąkliwość materiału. Właśnie z tak powstałej mieszanki tworzymy monolityczne, bezszwowe odlewy o ścianach, których grubość dochodzi nawet do 12 – 15 cm. Już to zapewnia odpowiednią wytrzymałość konstrukcji, jednakże dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa montujemy w niej metalowe zbrojenie spawane ze stalowych prętów o średnicy do 12 mm, żebrowanych i pokrytych warstwą antykorozyjną. Tak samo ważna jest dla nas szczelność szamba, co gwarantuje, oprócz wspomnianego składu betonu, zamykająca zbiornik pokrywa. Ją również robimy ze zbrojonej mieszanki betonowej, a mocujemy z pomocą kleju mrozoodpornego, dającego szczelne łączenie bez żadnych osłabiających je luk. Użytkownik może więc spać spokojnie, wiedząc, że nie dojdzie do rozszczelnienia szamba i wycieku zawartości mogącej spowodować poważne zanieczyszczenie środowiska naturalnego.

Szamba betonowe – jakiej ich podwyższonej odporności jesteśmy pewni w stu procentach

Dzięki takiemu kompleksowemu podejściu możemy mieć pewność, że w trakcie eksploatacji naszego betonowego szamba, oczywiście zgodnie z przepisami, nie dojdzie do żadnych nieprzewidzianych wypadków. Z doświadczenia i opinii klientów wiemy, że są one w pełni odporne na następujące destrukcyjne czynniki:

  • praktycznie wszystkie negatywnie działające związki chemiczne, nieuniknione w przypadku ścieków, często o żrącym działaniu, które mogłyby uszkodzić zbiornik, doprowadzając do jego rozszczelnienia. Tym, które my sprzedajemy, na pewno się to nie zdarzy, a dla większej pewności pokrywamy ich ściany, i to z obu stron, grubą warstwą izolacji, chroniącą także przed wilgocią oraz przemarzaniem;
  • substancje pochodzenia biologicznego, tak samo niszczące beton, jak związki chemiczne. Szambo wkopane w ziemię nieustannie styka się z rozwijającymi się w niej grzybami, pleśnią, a nawet bakteriami beztlenowymi, przed którymi zabezpieczamy je także poprzez dobór odpowiednich domieszek łączonych z betonem, dodawanych też do bitumicznej powłoki ochronnej;
  • uszkodzenia czysto mechaniczne, takie jak np. pękanie ścian czy dna, które często przytrafiają się zbiornikom z tworzyw sztucznych. Te z betonu są doskonale przed nimi zabezpieczone, a oprócz wspomnianej jakości samej mieszanki, chroni je też mocne, stalowe zbrojenie całej konstrukcji, łącznie z dopasowaną, szczelną pokrywą. Pozwala to na bezpieczne umieszczenie ich w ziemi, nawet pod parkingami czy drogami dojazdowymi do posesji i to bez żadnego ryzyka uszkodzenia przez ciężar gruntu czy parkujących pojazdów. Jedną z charakterystycznych cech betonowego szamba jest jego znaczna masa, będąca wbrew pozorom olbrzymią zaletą, uniemożliwiająca jego przesuwanie przez wody gruntowe.

Szamba betonowe – zawsze spełniające wszystkie wymagania przyszłych użytkowników

Mocne i odporne na uszkodzenia szambo betonowe to nadal najchętniej kupowany typ zbiornika na ścieki, sprzedawany przez nas w kilku rodzajach, chociaż największe zainteresowanie wzbudzają dwa z nich. Mieszkańcy niewielkich budynków jednorodzinnych położonych na równie małych działkach, decydują się przede wszystkim na szamba jednokomorowe. Mają one pojemność do 13 m3 i dzięki małym rozmiarom nie ma żadnego kłopotu z ich zamontowaniem, lecz wymagają jednocześnie częstego opróżniania. Właściciele większych posesji nie będą z kolei mieli problemów z montażem większego szamba dwukomorowego, modelu przelewowego, a nie bezodpływowego, pozwalającego na wstępne oczyszczanie ścieków płynnych. Wystarczy tylko raz na jakiś czas dolać do nich płyn z żywymi kulturami bakterii, a uzyskaną w ten sposób wodę usunąć bezpiecznie do gruntu. Jest ona aż tak czysta, że nie spowoduje żadnego skażenia, dlatego wiele osób decyduje się na jednoczesny montaż systemu drenażu rozsączającego. Oczywiście w naszej ofercie znajdziecie również inne modele szamb, wielokomorowe, których pojemność, w zależności od ilości komór, może sięgać kilkudziesięciu metrów sześciennych. Ich konstrukcja nie jest jednolitym odlewem, powstaje poprzez połączenie ze sobą kilku mniejszych zbiorników, przez które przeprowadzamy łączącą je rurę przelewową o średnicy 160 mm.

Szamba betonowe – kompleksowo wyposażone, z gwarancją, które dowozimy do klienta

Takie niepodważalne zalety produkowanych przez nas szamb betonowych, sprawiają, że są najczęściej wybierane przed odbiorców z całego województwa wielkopolskiego, których przyciąga również atrakcyjna, promocyjna cena zbiorników i dodany do nich pakiet usług. Obejmuje on między innymi transport ciężkiego szamba w terminie dogodnym dla klienta, bezpieczne umieszczenie go przygotowanym wcześniej wykopie oraz fachowe podłączenie, z kontrolą szczelności połączeń włącznie. Na sam zbiornik, jak i wszystko, co dotyczy jego podłączenia, udzielamy pełnej gwarancji, a nasz serwis jest do dyspozycji przez całą dobę, sprawnie usuwając, na szczęście rzadkie awarie. Niezależnie od wybranego modelu, jest on bogato wyposażony, w standardzie znajdują się wszystkie rury czy złączki niezbędne do wykonania prac montażowych oraz kominki rewizyjne w pokrywie. Nabywca może także zdecydować się na wyposażenie dodatkowe, elektroniczne czujniki poziomu zapełnienia szamba albo system umożliwiający jego opróżnianie bez wjazdu szambiarki na podwórko. Mocowana na ogrodzeniu szybkozłączka, połączona ze zbiornikiem, pozwala na usuwanie ścieków nawet, kiedy właścicieli czy najemców budynku nie ma akurat w domu. W razie jakichkolwiek pytań do dyspozycji są również nasi doradcy, chętnie udzielający informacji nie tylko na temat całej oferty betonowych szamb, ale i innych produktów robionych z tego materiału. Można także liczyć na ich pomoc w doborze właściwego modelu szamba, czy też każdego innego produktu, jaki znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w miastach województwa wielkopolskiego: Poznań, Kalisz.