Szamba betonowe w Gliwicach

Herb Gliwice

Planując budowę domu, jego przyszły właściciel powinien sobie zdawać sprawę, że jednym z problemów, z jakim niewątpliwie przyjdzie mu się zmierzyć, będą produkowane przez domowników ścieki. Nie zdajemy sobie zazwyczaj sprawy z ich ilości, sięgającej nawet setek litrów dziennie, wymagających więc odpowiedniego i przede wszystkim bezpiecznego usunięcia. Jest to najczęściej bardzo proste, wystarczy podłączyć instalację wodną i kanalizacyjną budynku do miejskiego systemu odprowadzania i po kłopocie. Zaczyna on się jednak w momencie, gdy dany budynek zbudowano w terenie, do którego taka zbiorcza sieć kanalizacyjna nie została jeszcze doprowadzona, a dzieje się tak między innymi również w Gliwicach. Mieszkańcy wielu osiedli tego śląskiego miasta, zwłaszcza tych nowych, muszą nadal korzystać z pojemnych zbiorników umożliwiających im przechowywanie nieczystości. Jednymi z chętniej kupowanych są nasze szamba betonowe, nowoczesne, funkcjonalne, o zróżnicowanej wielkości i pojemności.

Szamba betonowe – o wielkości bezpiecznie mieszczącej wszystkie ścieki z gospodarstwa domowego

Produkujemy je dla odbiorców z całego kraju, doceniających nie tylko szeroki wybór modeli, ale również ich wysoką jakość, która stała się naszym znakiem rozpoznawczym. Dbamy o nią zarówno w przypadku szamb, jak i wszystkich pozostałych wyrobów, zbiorników na deszczówkę, komór do montażu wodomierzy oraz kanałów samochodowych. Wszystkim przyszłym użytkownikom szamb służymy także fachową poradą w ich prawidłowym doborze, dzięki czemu eksploatacja zbiornika będzie przebiegać całkowicie bezawaryjnie. Istnieją w tej kwestii pewne zasady, których trzeba przestrzegać, regulowane też stosownymi przepisami obowiązującymi na terenie całego kraju. Kupując szambo, należy przede wszystkim tak dobrać jego pojemność, aby mieściły się w nim wszystkie ścieki w okresie pomiędzy ich usuwaniem, w uwzględnieniem opisywanej wyżej ich ilości. Na naszej stronie każdy nabywca może więc znaleźć model w pełni odpowiadający jego potrzebom, wybierając np. spośród dwóch najpopularniejszych, jakimi niewątpliwie są:

  • szamba jednokomorowe, które zalecamy do zastosowania w budynkach, gdzie mieszka niewielka, kilkuosobowa rodzina, a ich pojemność do 12 m3 zaspokoi wszystkie wymagania. Tego typu zbiornik jest całkowicie bezodpływowy, wymaga więc regularnego opróżniania, nie rzadziej niż raz na 15 dni, w celu zminimalizowania ryzyka jego przepełnienia i wycieku szkodliwej, trującej zawartości. Olbrzymią zaletą jest jego wielkość, pozwalająca na swobodny montaż wszędzie tam, gdzie nie ma na niego zbyt dużo miejsca;
  • szamba dwukomorowe, których największą zaletą jest z kolei sam układ dwóch komór. Oddziela je betonowa, wzmacniana przegroda, umożliwiająca jednak swobodny przepływ ścieków płynnych do mniejszej komory. Użytkownik szamba może więc samemu je oczyszczać, a stosuje się do tego preparatu mające w składzie specjalnie wyhodowane bakterie. Usuwają one przede wszystkim najgroźniejsze dla naszego zdrowia składniki organiczne, a otrzymana na końcu tego procesu woda jest tak czysta, że możemy ją spokojnie odprowadzić nawet do gruntu, bez obawy o jego skażenie. Kolejnym czynnikiem decydującym o rosnącym zainteresowaniu zbiornikami dwu i więcej komorowymi, jest niższa częstotliwość ich opróżniania. Koszty wynajęcia firmy utylizacyjnej nie należą do najniższych, a wypompowywanie szamba nie co dwa tygodnie, lecz średnio co dwa miesiące, pozwala je znacznie obniżyć. Model wielokomorowy przyda się też jako istotna część niewielkiej ekologicznej oczyszczalni ścieków, a takie widujemy już przy wielu domach jednorodzinnych, których właściciele idą z duchem ekologii, dbając o środowisko naturalne.

Użytkownik dowolnego modelu szamba wybranego z naszej oferty nie musi się też martwić o jego wyposażenie. W standardzie otrzymuje pasującą do niego pokrywę, gwarantującą stuprocentową szczelność, z kominkami rewizyjnymi, także zamykanymi szczelnymi betonowymi włazami. Zalecamy również zakup praktycznej szybkozłączki, która zamontowana na ogrodzeniu i połączona bezpośrednio z szambem ułatwia jego opróżnianie bez potrzeby wjazdu szambiarki na posesję. Warto także podnieść poziom bezpieczeństwa i ochronić się przed skutkami przepełnienia zbiornika dzięki umieszczeniu w nim elektronicznego czujnika, sygnalizującego taką sytuację. Zalecamy ponadto stosowanie środków oczyszczających szambo oraz prowadzące do niego rury ze wszystkich osadów, usuwające też ewentualne nieprzyjemne zapachy, dzięki czemu wypoczynek w ogrodzie nie będzie niczym zakłócany.

Szamba betonowe – technologia produkcji gwarantująca ich najwyższą wytrzymałość na uszkodzenia

Proces produkcji szamba betonowego tylko pozornie może wydawać się nieskomplikowany. Było tak może w okresie, kiedy tego typu zbiorniki robiono samodzielnie, w postaci wylewki czy też łącząc ze sobą popularne w budownictwie betonowe kręgi. Szamba wytwarzane obecnie różnią się od nich praktycznie w każdym szczególe, będąc efektem prac profesjonalnych projektantów, a tylko takich specjalistów zatrudniamy również w naszej firmie. Możemy dzięki temu zaoferować starannie zaprojektowane konstrukcje, robione ponadto z wyselekcjonowanych materiałów, a stosujemy wyłącznie najlepsze mieszanki betonowe, nadające im najwyższy możliwy współczynnik wytrzymałości, gwarantujące długie lata praktycznie bezawaryjnej eksploatacji. Użyte betony klasy od B-25 do B-40 pełne są substancji podwyższających najważniejsze ich właściwości, przez co stają się jeszcze odporniejsze na:

  • wilgoć oraz przemarzanie, dwa czynniki pogodowe, których nie można sobie zlekceważyć, a beton musi być dokładnie przed nimi zabezpieczony. My robimy to dwupoziomowo, poprzez dobór odpowiednich dodatków z nim mieszanych, oraz pokrywając całe szambo wodoszczelną bitumiczną powłoką, a całkowicie mrozoodporny jest też klej używany do zamontowania w szambie zamykającej go pokrywy;
  • uszkodzenia mechaniczne, co pozwala na montaż zbiornika wszędzie tam, gdzie może zostać narażony na duże obciążenia. Są one powodowane głównie przez nacisk ziemi, ale równie często szambo musi znieść ciężar znajdujących się nad nim innych przedmiotów, co ułatwia mu stalowe zbrojenie zatopione w jego grubych na kilka centymetrów ścianach;
  • szkodliwe związki chemiczne, przede wszystkim te żrące, których działanie w krótkim czasie prowadziłoby do zniszczenia struktury betonu, gdyby nie zastosowane przez nas środki zaradcze. Jest to ponownie skład mieszanki betonowej oraz masy bitumicznej, która nie dość, że uszczelnia szambo, to jeszcze i chroni beton przed niekorzystnym wpływem wszystkich odczynników chemicznych zawartych w ściekach. Osłaniamy go również przed tak samo niebezpiecznymi bakteriami, pleśniami, grzybami żyjącymi w glebie, także prowadzącymi do jego szybkiej i często nieodwracalnej erozji;
  • napór wód gruntowych, o zróżnicowanej sile, lecz w wielu przypadkach mogący przesunąć i rozszczelnić zbiornik zrobiony w lekkich tworzyw sztucznych. Właśnie dlatego więcej osób decyduje się na ciężkie szamba betonowe, a ich masa przekraczająca w niektórych modelach kilkanaście ton, sprawia, że nie są w stanie ich ruszyć nawet silne podziemne prądy. Co ciekawe nie ma nawet potrzeby mocowania takiego szamba do podłoża, jest po prostu utrzymywane samą swoją masą.

Szamba betonowe – transport i montaż realizowane w Gliwicach oraz na terenie innych województw

Każde szambo betonowe oraz wszystkie inne produkty z tego materiału, jakie mamy w ofercie, są objęte pełną gwarancją i całodobowym serwisem, również odpłatnym pogwarancyjnym. Gwarantujemy naszym klientom także najniższe, promocyjne ceny, dołączając atrakcyjny pakiet usług, spośród których już od lat największym powodzeniem cieszy się transport realizowany także na terenie Gliwic i okolic tego miasta. Na życzenie nabywcy zajmiemy się montażem zakupionego zbiornika, łącznie z dokładnym sprawdzeniem szczelności całej instalacji do niego prowadzącej. Termin wykonania takiej usługi można ustalić w rozmowie z naszymi doradcami, dyżurującymi pod podanym na stronie numerem telefonu. Udzielają oni wszystkich niezbędnych informacji oraz chętnie pomogą w doborze właściwego modelu szamba betonowego, idealnie dopasowanego do konkretnych wymagań i zapotrzebowania przyszłych użytkowników.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w innych miastach województwa śląskiego: Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom, Rybnik, Ruda Śląska, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów.