Szamba betonowe Zachodniopomorskie

Herb województwa zachodniopomorskiego

Pojemne, solidne szambo betonowe to nadal jeden z najpopularniejszych sposobów bezpiecznego i niegrożącego skażeniem otoczenia usuwania ścieków z budynków mieszkalnych oraz użytkowych. Stosowany jest najczęściej w sytuacji, kiedy nie można ich podłączyć do zbiorczej sieci odprowadzania nieczystości, miejskiej lub gminnej. Wiedzą o tym mieszkańcy wielu miejscowości, również tych położonych w województwie zachodniopomorskim, którzy chętnie decydują się skorzystać z bogatej oferty zbiorników bezodpływowych produkowanych przez naszą firmę. Mają do dyspozycji ich największy wybór pozwalający im na zakup szamba o pojemności dostosowanej do wszystkich potrzeb.

Szamba betonowe – dlaczego warto skorzystać właśnie z naszej kompleksowej oferty

Przez wiele lat prowadzenia działalności zyskaliśmy jednocześnie duże doświadczenie w produkcji wielu modeli szamb betonowych i zaufanie licznych odbiorców, chętnie polecających innym nasze usługi. Produkcja tego typu bezodpływowych i przelewowych zbiorników nie jest prosta, dlatego cały czas rozwijamy park maszynowy i nieustannie szkolimy naszych pracowników w zakresie najnowszych technologii. Wykorzystujemy je praktycznie na każdym etapie pracy, wiedząc, że procentuje to w stale rosnącej jakości wszystkich wytwarzanych wyrobów betonowych. Nasza produkcja nie ogranicza się wyłącznie do szamb, oferujemy także betonowe komory wodomierzy, zbiorniki na deszczówkę oraz kanały warsztatowe, znane też pod nazwą samochodowych. Wszystkie bezwzględnie spełniają wyznaczone przepisami normy jakościowe, co potwierdza kompletna dokumentacja, jaką do nich dołączamy, wiedząc, że jest niezbędna dla każdego produktu dopuszczonego do sprzedaży i użycia w Polsce oraz Unii Europejskiej. Certyfikaty, świadectwa homologacji, atest Państwowego Zakładu Higieny oraz deklaracja szczelności czy ocena techniczna ITB, one również potwierdzają jakość naszych szamb, co nieustannie jest dla nas powodem do dumy.

Szamba betonowe – materiały dostarczane z najlepszych betoniarni w kraju

Podstawą długotrwałego i co najważniejsze bezawaryjnego użytkowania szamba, jest zastosowanie do jego produkcji najlepszych materiałów gwarantujących najwyższą trwałość. W przypadku modeli, które my sprzedajemy, znacznie przewyższa ona wiele produktów oferowanych przez konkurencję, a zwłaszcza zbiorniki z tworzyw sztucznych. Wykorzystujemy sprawdzone mieszanki betonowe, tworząc je poprzez połączenie ze sobą składników najwyższej jakości, kruszywa, piasku, oraz betonów, które bierzemy z najlepszych betoniarni w Polsce. Przywiązujemy do tego dużą wagę, wiemy bowiem, jak gatunek betonu wpływa na późniejsze parametry pracy całego zrobionego z niego zbiornika. Tak samo dbamy o wykonanie jego projektu, zlecając to zaufanym projektantom, specjalistom z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Wiemy, że stworzą dla naszych klientów solidne zbiorniki, którym już sam kształt nada właściwą wytrzymałość, podnoszoną jeszcze wyżej przez dodatkowe wzmocnienia. Gwarantuje to stalowa kratownica, gęste zbrojenie złożone z prętów fi6, fi8, a nawet fi12, zespawanych ze sobą i zatopionych wewnątrz betonowych ścian i dna. W ten sposób robimy wszystkie szamba, obojętnie jakiej są wielkości albo pojemności i sprawdza się to doskonale także przy dwóch podstawowych ich typach, którymi są:

  • szamba jednokomorowe, wersja bezodpływowa, czyli taka, którą trzeba całkowicie opróżniać i to z dosyć dużą częstotliwością, najlepiej maksymalnie co 10 – 15 dni. Nie wolno tego robić samodzielnie, grozi to bowiem co najmniej zatruciem, a w niektórych przypadkach nawet śmiercią. Przepisy jasno tu mówią, że usuwaniem ścieków musi zająć się firma posiadająca przystosowane do tego pojazdy asenizacyjne i właściwie przeszkolonych pracowników;
  • szamba dwukomorowe, dające z kolei możliwość oczyszczania ścieków płynnych, co umożliwia ich konstrukcja podzielona na dwie odrębne części. Nieczystości płynne przelewają się swobodnie do większej komory, a tam działają na nie dolewane substancje, w których czynnikiem oczyszczającym i usuwającym to, co szkodliwe, są żywe kultury bakterii. Olbrzymią zaletą jest również rzadsze korzystanie z usług szambiarki, nawet co dwa miesiące, dzięki czemu koszty tego są odczuwalnie niższe.

Szamba betonowe – tak mocne, że nie grożą im żadne uszkodzenia fizyczne, biologiczne i chemiczne

Każdy potencjalny nabywca betonowego szamba wymaga od niego dwóch najważniejszych cech, jakimi niewątpliwie są stuprocentowa szczelność niezależnie od sytuacji  czy warunków użytkowania oraz pełna odporność na uszkodzenia fizyczne, biologiczne i chemiczne. Nasze zbiorniki spełniają to aż z nawiązką i wiemy, że mogą bez uszkodzeń znieść:

  • ciężary, i to wcale niemałe, znajdujące się nad nimi i wywierające nacisk na ściany, dno i pokrywę. Ich przyczyną jest nie tylko nacisk gruntu, ale tak samo negatywnie oddziałuje masa samochodów czy innych pojazdów nierzadko parkujących w ogrodzie, czyli tam, gdzie pod ziemią znajduje się szambo. Pomyśleliśmy także o ewentualnych zniszczeniach, jakie mogłyby spowodować wody gruntowe, a nasze szamba nie przesuną się w wyniku ich działania;
  • mnóstwo różnorakich w działaniu związków chemicznych, występujących w glebie, a zwłaszcza w ściekach, dlatego stanowią aż tak duże zagrożenie nie tylko dla środowiska, lecz i naszego zdrowia. Absolutnie zabronione jest niekontrolowane otwieranie szamba, należy przede wszystkim pilnować, aby nie robiły tego dzieci. Tego typu zagrożenie motywuje nas do stosowania wielu zabezpieczeń, spośród których najważniejsze są substancje uszlachetniające mieszane z betonem, odporne na tę szkodliwą chemię oraz pokrycie go asfaltową powłoką ochronną. Innym czynnikiem, także decydującym o najwyższym stopniu szczelności, jest zamknięcie szamba szczelną pokrywą skutecznie uniemożliwiającą wydostanie się jego zawartości;
  • wszystkie mikroorganizmy, pleśnie, grzyby, bakterie, czyli po prostu to, co w naturalny sposób rozwija się przez cały rok w glebie i osadza się na szambie. Problem ten rozwiązywał się trochę sam w miesiącach zimowych, jednak obecny brak mrozów powoduje, że musimy stosować jeszcze silniejsze środki zaradcze. Najlepiej sprawdzają się kolejne dodatki do mieszanki betonowej, tym razem powstrzymujące niszczące działanie wymienionych wyżej niebezpiecznych mikrobów.

Szamba betonowe – sprzedajemy wszystko, co będzie potrzebne do ich montażu i wygodnego użycia

Wszystkie betonowe szamba i inne konstrukcje, jakie mamy w swojej ofercie, posiadają kompletne wyposażenie, które będzie potrzebne do ich prawidłowego zamontowania. Dla naszych klientów gwarantujemy także ich transport, nie tylko na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Do ich rozwożenia dysponujemy flotą samochodów specjalnie przystosowanych do przewozu ciężkich zbiorników, wyposażonych w dźwigi i podnośniki ułatwiające ich umieszczenie w przygotowanym wykopie. Od razu uczulamy, że musi on uwzględniać wymiary zbiornika, które przedstawiamy na naszej stronie internetowej. Kolejną, często wybieraną przez klientów usługą, jest montaż, którym mogą zająć się nasi przeszkoleni do tego pracownicy. Fachowo podłączą zakupiony zbiornik do elementów domowej instalacji wodnej i kanalizacyjnej, sprawdzą szczelność wszystkich połączeń, a na wykonane przez nich prace, jak i sam zbiornik udzielamy pełnej, wieloletniej gwarancji. Do dyspozycji jest również całodobowy serwis, także pogwarancyjny, a w razie pytań, czy wątpliwości warto skontaktować się z jednym z naszych profesjonalnych doradców. Można od nich uzyskać informacje na temat całej oferty szamb betonowych czy ich promocyjnych, niskich cen oraz uzyskać fachową pomoc w doborze właściwego modelu łącznie z zakupem do niego dodatkowego wyposażenia. Sprzedajemy różne jego rodzaje, a polecamy między innymi szybkozłączkę, zawór podłączany do ogrodzenia albo nowoczesny system alarmowy sygnalizujący prawdopodobieństwo wycieku.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w miastach województwa zachodniopomorskiego: Szczecin, Koszalin.