Szamba betonowe w Legnicy

Herb Legnicy

Bezpieczne odprowadzanie ścieków produkowanych w gospodarstwie domowym nie jest prostą sprawą, a mimo gwałtownej rozbudowy istniejących, zbiorczych sieci kanalizacyjnych, miejskich czy gminnych, nadal nie można przyłączyć do nich części nowo wybudowanych budynków. Każdy, kto znajdzie się w takiej sytuacji, jeszcze bardziej powinien przestrzegać obowiązujących w tej kwestii przepisów, a sprzęt używany do przechowywania nieczystości powinien minimalizować ryzyko ich wycieku i skażenia otoczenia. Problem ten dotyczy nadal wielu miast naszego kraju, w tym również Legnicy, której mieszkańcom oferujemy praktyczne rozwiązanie, jakim są funkcjonalne szamba betonowe, dostępne w różnych wielkościach, produkowane z użyciem najnowszych technologii.

Szamba betonowe – wiemy, jak wyprodukować najlepsze i najbardziej wytrzymałe konstrukcje

Produkcją nowoczesnych szamb betonowych zajmujemy się od wielu lat, a przez cały ten czas nabraliśmy olbrzymiego doświadczenia zawodowego w tej dziedzinie, co pozwoliło nam również stać jednym z liderów tej trudnej, wymagającej branży. Naszym znakiem firmowym jest jakość, charakteryzująca nie tylko szamba betonowe, ale i wiele innych produktów, jakie mamy w ofercie, takich jak zbiorniki na deszczówkę, studzienki wodomierzy czy kanały samochodowe. Największy wpływ na to mają dwa czynniki, nowoczesna konstrukcja stworzona przez profesjonalnych projektantów oraz najlepsze na rynku materiały, jakie wykorzystujemy w procesie produkcji.

Wybieramy wyłącznie mieszanki betonowe spełniające najbardziej surowe normy, nadające zbiornikom wytrzymałość, o jakiej mogą tylko pomarzyć ich odpowiedniki z tworzyw sztucznych. Wpływ na to mają także substancje uszlachetniające dodawane do betonu, korzystnie podnoszące jego najważniejsze parametry pracy oraz przemyślana konstrukcja samego zbiornika. Jest to grubościenny odlew, którego ściany, dno i pokrywę wzmacniamy dodatkowo mocnym zbrojeniem, kratownicą spawaną z grubych stalowych prętów. Jakość naszych betonowych szamb potwierdzają certyfikaty i świadectwa homologacji dopuszczające je do eksploatacji nie tylko na terenie naszego kraju, lecz dla nas zawsze najważniejsze jest zadowolenie i satysfakcja wszystkich ich użytkowników.

Szamba betonowe – odporne na wszystkie niekorzystne czynniki, na jakie zostaną narażone

Takie podejście do sposobu projektowania i produkcji szamb skutkuje ich wytrzymałością niemal na wszystkie czynniki, z jakimi mogą się zetknąć przez długie lata eksploatacji. Są to przede wszystkim zmieniające się warunki atmosferyczne, nie da się ukryć, że ostatnio dosyć ekstremalne, lecz każdy nasz zbiornik zniesie je bez najmniejszych uszczerbków.

Wszystkim przyszłym użytkownikom możemy także zagwarantować pełną odporność szamb na:

  • intensywne działanie płynących wód gruntowych, które bez większego wysiłku przesuwają lekkie zbiorniki z tworzywa sztucznego. Masywne betonowe szambo oprze się temu utrzymywane w ziemi samym swoim ciężarem i nie musi być nawet dodatkowo kotwiczone lub w inny sposób mocowane do podłoża;
  • uszkodzenia natury mechanicznej, najczęściej powodowane przez duże siły nacisku, na jakie jest narażony każdy zbiornik po wkopaniu go w ziemię. Gdyby nie jego wzmocniona konstrukcja, to mógłby go uszkodzić sam ciężar gruntu, albo znajdujących się na nim innych ciężarów, elementów wyposażenia posesji, a nawet parkujących samochodów. Nasze szambo wytrzymają to w każdej sytuacji, nawet gdy zamontujemy je właśnie pod parkingiem czy drogą dojazdową;
  • substancje chemiczne, niezwykle szkodliwe i jednocześnie destrukcyjne w działaniu, mogące powodować korozję betonu, czyli jego kruszenie i w rezultacie rozszczelnienie szamba. Skutki tego byłyby trudne do usunięcia, dlatego cały zbiornik zabezpieczamy grubą warstwą specjalnej izolacji, materiałem bitumicznym w pełni odpornym na działanie związków chemicznych zawartych w glebie i ściekach, jednocześnie zwiększającym szczelność szamba;
  • czynniki biologiczne, mikroorganizmy, grzyby czy pleśnie rozwijające się nieustannie w glebie, działające na szambo podobnie jak substancje chemiczne, przed czym także zabezpiecza je ochronna warstwa masy bitumicznej.

Szamba betonowe – dobór modelu dopasowanego do swoich potrzeb i zasady jego eksploatacji

Wybierając model szamba betonowego do swojego domu, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, ale najważniejszym niezmiennie pozostaje dopasowanie jego pojemności do ilości osób, które będą z niego korzystały. Warto przy tym uwzględnić fakt, że jeden domownik wytwarza dziennie do 100 – 150 l ścieków, dlatego w naszej ofercie można znaleźć takie dwa najczęściej kupowane szamba jak:

  • szamba jednokomorowe, w pełni zaspokajające potrzeby 2 – 4-osobowej rodziny, a ich stosunkowo niewielkie rozmiary sprawiają, że łatwo można wygospodarować na nie miejsce nawet w niewielkim ogrodzie. Oczywiście mniejsze nie oznacza, że gorzej wyposażone, bo w standardzie każdy zbiornik posiada dopasowaną betonową pokrywę z kominkami rewizyjnymi, ułatwiającymi bezpieczne wypompowywanie zawartości;
  • szamba dwukomorowe, o większej pojemności, które można zastosować także w budynkach użytkowych, a nie tylko mieszkalnych. Są złożone z dwóch odrębnych komór, rozdzielonych betonową przegrodą wyposażoną w rurę przelewową, przez którą ścieki płynne swobodnie przepływają do drugiej z nich. Można je tam poddać wstępnemu oczyszczaniu z zastosowaniem przeznaczonych do tego celu preparatów biologicznych, a otrzymaną w ten sposób wodę z powodzeniem użyć do podlewania ogrodu.

Szamba betonowe – przywieziemy je w wyznaczonym wcześniej terminie i zajmiemy się ich montażem

Cały czas staramy się powiększać ofertę, po to, aby w pełni zaspokoić rosnące wymagania klientów z Legnicy i innych miast naszego kraju, dzięki czemu możemy coraz bardziej zaspokajać ich potrzeby. Każde szambo betonowe i inne konstrukcje z tego materiału, są objęte pełną gwarancją, a do dyspozycji jest także całodobowy serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny. Zapewniamy również ich transport na terenie całego kraju oraz profesjonalny montaż, realizowany przez naszych wykwalifikowanych specjalistów. W rozmowie z doradcami, pod podanym numerem telefonu, można też ustalić szczegóły dotyczące terminów wykonania tych usług oraz uzyskać wyczerpujące informacje na temat wszystkich modeli oferowanych przez nas szamb.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w innych miastach województwa dolnośląskiego: Wrocław, Wałbrzych.