Szamba betonowe w Sosnowcu

Herb Sosnowiec

Produkcja funkcjonalnych i pojemnych szamb betonowych to nasza specjalność, a przez wiele lat działalności zdobyliśmy licznych zaufanych klientów, w tym również z Sosnowca, pięknego miasta położonego w województwie śląskim. Należy ono do jednych z najgęściej zaludnionych w regionie, podobnie jak wiele innych miast ciągle się rozbudowując. Ma to z pewnością liczne, niepodważalne zalety, lecz jednocześnie powoduje również pewne komplikacje, z jakimi muszą się mierzyć mieszkańcy nowych osiedli. Ta ciągła rozbudowa oznacza głównie problemy z prawidłowym usuwaniem ścieków, z czym przede wszystkim muszą się zmierzyć właściciele domów jednorodzinnych. Spora ilość nadal nie ma możliwości podłączenia do zbiorczych sieci kanalizacyjnych i właśnie dlatego oferujemy im rozwiązanie, z którego natychmiast warto skorzystać, czyli nasze praktyczne szamba.

Szamba betonowe – dlaczego są najchętniej wybieranym typem zbiorników do przechowywania nieczystości

Przechowywanie ścieków w różnego rodzaju szambach betonowych ma w naszym kraju długą tradycję, chociaż używane wcześniej modele zbiorników nie zawsze zapewniały odpowiednie do tego warunki. Wiele z nich było samodzielnie robionymi konstrukcjami, a jakość i wytrzymałość użytych w tym celu materiałów nie dawała gwarancji szczelności czy odporności. Pamiętamy z pewnością nieprzyjemne zapachy unoszące się na osiedlach domków jednorodzinnych oznaczające właśnie przeciekające szamba.

Rozpoczynając działalność, postawiliśmy sobie za cel zapewnienie stuprocentowej szczelności naszych konstrukcji, dzięki czemu szybko zyskaliśmy uznanie nabywców z różnych miejscowości województwa śląskiego. Oczywiście zasada utrzymania najwyższej jakości obowiązuje również przy innych produktach z naszej oferty, między innymi takich jak:

  • betonowe komory wodomierzowe, w których montuje się te urządzenia i zabezpiecza w ten sposób przed możliwym uszkodzeniem ich delikatnej konstrukcji;
  • zbiorniki, również robione z betonu, lecz używane do gromadzenia i przechowywania w nich wody deszczowej, mogącej przydać się do podlewania;
  • betonowe kanały montowane w garażach, nazywane warsztatowymi lub samochodowymi, bez których naprawa samochodu jest często po prostu niemożliwa.

Szamba betonowe – wzmocniona konstrukcja odporna na uszkodzenia i stuprocentowa szczelność to nasz znak firmowy

Kolejnym priorytetem, jaki ma dla nas równie duże znaczenie, jest zachowanie jak najwyższej wytrzymałości, charakteryzującej nasze betonowe szamba już od wielu lat. Staramy się zawsze wyróżniać tym na tle konkurencji, a następnym decydującym o tym czynnikiem, są same materiały, jakie używamy do zrobienia wszystkich naszych wyrobów, nie tylko szamb. Doświadczenie, które zdobyliśmy w ich produkcji, zaowocowało dobraniem najlepszych mieszanek żelbetowych, złożonych ze specjalnych gatunków wodoodpornego betonu połączonych z substancjami dodatkowymi. Ich wybór także nie jest dziełem przypadku, nadrzędnym celem jest bowiem wzmocnienie najważniejszych fizycznych oraz chemicznych właściwości betonu. Dzięki ich zastosowaniu każde szambo staje się prawie stuprocentowo odporne na:

  • same przechowywane w nich ścieki, w których oprócz licznych substancji organicznych znajdziemy też mnóstwo niebezpiecznych i zazwyczaj żrących w działaniu związków chemicznych. Jest to często lekceważony czynnik mogący doprowadzić do szybkiego uszkodzenia ścian zbiornika, lecz my zdajemy sobie sprawę, że może to jednocześnie spowodować utratę jego szczelności. Nie da się ukryć, że konsekwencje tego byłyby niezwykle poważne skażenie otoczenia, w stopniu zależnym od ilości wydostających się ścieków. Ich szczelność zapewnia pokrywa, dokładnie zakrywająca otwór wlotowy, przyklejana klejem znoszącym nawet najbardziej ekstremalne, niskie lub wysokie temperatury. Mieszanka betonowa, z której robimy szamba, zawiera też substancje niewrażliwe na wpływ niebezpiecznej chemii;
  • czynniki biologiczne, spośród których najbardziej destrukcyjne to pleśnie, grzyby i bakterie beztlenowe. Wiemy, w jakim tempie są w stanie nieodwracalnie uszkodzić powierzchnię betonu, dlatego wraz z nim mieszamy kolejne dodatki, tym razem odporne na wszystkie te szkodliwe drobnoustroje mogące stać się również przyczyną wielu chorób;
  • duże siły naporu, głównie gleby naciskającej ze wszystkich stron na umieszczone w ziemi szambo. Kruszenie się ścian jest kolejną przyczyną ich pękania, a skutki tego już znamy i bezwzględnie trzeba tego uniknąć. My wiemy, jak to zrobić i właśnie dlatego ściany naszych zbiorników umacniamy i usztywniamy z wykorzystaniem zatopionego w nich metalowego zbrojenia. Precyzyjnie dobieramy jego kształt, kratownicy ze stalowych prętów fi8 bądź fi6, która równomiernie rozkłada siły nacisku po całej powierzchni szamba. Jego przyszły użytkownik może je więc montować we wszystkich miejscach, gdzie będą się nad nim znajdowały też inne ciężary, którymi najczęściej są samochody stojące na danej posesji. Można być także pewnym, że nie zniszczy go działanie wód gruntowych, powodujące uszkodzenia lekkich zbiorników robionych z plastiku.

Szamba betonowe – oferujemy profesjonalną pomoc w wyborze i dowóz do dowolnego miejsca w kraju

Razem z każdym sprzedawanym zbiornikiem, oferujemy też jego transport, nie tylko na terenie Sosnowca, ale i całego kraju oraz fachowy montaż realizowany przez naszych pracowników. Na samo szambo oraz wszystkie niezbędne prace podłączeniowe udzielamy pełnej gwarancji, zapewniając jednocześnie sprawnie działający, całodobowy serwis. W razie ewentualnych pytań można też skontaktować się z naszymi doradcami, służącymi również pomocą w doborze właściwego modelu szamba betonowego w pełni odpowiadającego potrzebom przyszłych użytkowników.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w innych miastach województwa śląskiego: Katowice, Częstochowa, Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom, Rybnik, Ruda Śląska, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów.