Szamba betonowe w Tychach

Herb Tychy

Tychy to jedna z miejscowości wchodzących w skład olbrzymiej aglomeracji śląskiej, miejsce, gdzie ciągle powstają nowe osiedla, szczególnie domów jednorodzinnych zlokalizowanych na obrzeżach miasta. Większość z nich leży w terenie nieskanalizowanym, gdzie nie doprowadzono jeszcze infrastruktury kanalizacyjnej. Jednakże ścieki muszą być przecież usuwane i to w sposób niestanowiący absolutnie żadnego zagrożenia dla środowiska naturalnego, skażenia gleby czy ujęć wody pitnej znajdujących się w pobliżu budynku. W tym celu stosuje się najczęściej zbiorniki bezodpływowe albo przelewowe o odpowiednio dobranej pojemności, a największą popularność spośród nich mają szamba betonowe. Produkujemy je i sprzedajemy na terenie całego województwa śląskiego, a ich trwałość i wytrzymałość sprawiły, że są najchętniej wybierane również przez odbiorców z Tych.

Szamba betonowe – oferta dopasowana pod konkretne potrzeby każdego klienta

W wytwarzaniu szerokiej gamy szamb betonowych specjalizujemy się od początku naszej działalności, ale stopniowo rozszerzaliśmy ją także o inne produkty z tego mocnego i odpornego materiału. Dlatego do oferty wprowadziliśmy:

  • komory dla wodomierzy stanowiące ich skuteczną ochronę przed możliwością uszkodzenia;
  • zbiorniki na wodę deszczową albo nawet gnojowice, pojemne i nigdy nietracące swojej szczelności;
  • praktyczne kanały warsztatowe, jakie widzimy w garażach, betonowe konstrukcje montowane w podłodze i umożliwiające dostęp do pojazdu od strony jego podwozia.

Dzięki temu oprócz szamb każdy klient znajdzie produkt, jaki aktualnie jest mu potrzebny, dopasowany do jego wszystkich wymagań i co najważniejsze, spełniający wszystkie obowiązujące normy jakościowe. Ich przestrzeganie jest dla nas priorytetowe i z dumą możemy razem z dowolnym wyrobem przekazać nabywcy komplet dokumentacji technicznej to potwierdzającej, świadectwa homologacji, wymagane prawem atesty PZH czy certyfikaty szczelności.

Szamba betonowe – jakie materiały i rozwiązania techniczne stosujemy w ich produkcji

Jedną z rzeczy, mających niebagatelne znaczenie dla wytrzymałości produkowanego zbiornika na ścieki, jest rodzaj zastosowanych do tego materiałów. Wydawać by się mogło, że przecież beton to beton i taki sam używa się np. do sporządzenia wylewki na podłodze i do zrobienia mocnego betonowego szamba. Jednak te, jakie my używamy, są przeznaczone wyłącznie do tego celu, a wybieramy najlepsze gatunki pochodzące z zaufanej, profesjonalnej betoniarni, odporne na wilgoć i mróz, klasy co najmniej B-25. Daje to nam i przede wszystkim użytkownikom, gwarancję, że zrobione z nich szambo jest w stanie oprzeć się wielu, zazwyczaj niekorzystnym okolicznościom eksploatacji, które często prowadzą do uszkodzenia czy zniszczenia zbiorników plastikowych. Wytrzymają przede wszystkim takie czynniki jak:

  • destrukcyjnie działające substancje chemiczne pochodzące ze ścieków, na które szczególnie jest wrażliwy beton, jednakże tylko w przypadku braku właściwego zabezpieczenia. My nie pozwalamy sobie na takie sytuacje i wzmacniamy odporność betonu, dodając do niego specjalne dodatki;
  • wszystkie siły mechaniczne, w tym i nacisk, także mogące przy długotrwałym oddziaływaniu doprowadzić do kruszenia się ścian zbiornika. Jedynym sposobem pozwalającym tego uniknąć jest ich wzmocnienie stalową kratownicą z połączonych ze sobą prętów o średnicy nawet 12 mm. Takie zbrojenie zatapiamy bezpośrednio w betonie i mamy pewność, że szambo oprze się każdemu ciężarowi, a nawet silnemu działaniu wód podziemnych. Nie przesunie się ze swojego miejsca, zawsze zachowa szczelność, a jego masa wyklucza potrzebę zamocowania go do podłoża;
  • składniki biologiczne, organiczne, także wchodzące w skład ścieków, znajdujące się też w glebie otaczającej ze wszystkich stron wkopany w nią zbiornik. Powstają w niej różne organizmy osadzające się na powierzchni betonu i stopniowo prowadzące do jego erozji. Musi on więc zostać przed nimi zabezpieczony i dlatego w procesie produkcji dodaje się do niego substancje zapobiegające rozwojowi grzybów oraz pleśni. Drugim, lecz tak samo ważnym zabezpieczeniem, jest substancja bitumiczna, którą powlekamy szambo, zamykająca dostęp wszystkim destrukcyjnym mikroorganizmom, zazwyczaj izolbet lub dysperbit.

Szamba betonowe – co decyduje o właściwym doborze ich pojemności

Zanim kupicie jedno z produkowanych przez nas szamb, musicie wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo dobrać jego pojemność. Pierwsze, co o tym decyduje, to zużycie wody w domu, zależne od ilości domowników, jednak może przekraczać nawet 100 – 150 l na osobę i to w ciągu doby. Kolejny czynnik, często i błędnie lekceważony, to pojemność pojazdów asenizacyjnych należących do firmy, z której usług zamierzamy korzystać i powinna ona umożliwiać wypompowanie wszystkich ścieków ze zbiornika za jednym razem. Wybór ilości komór szamba zależy od indywidualnych potrzeb, z uwzględnieniem powyższych czynników czy ilości miejsca na posesji, lecz my polecamy jednak wybrać większy model dwukomorowy. Nie tylko są w nim rozdzielone ścieki stałe i płynne, te drugie możemy także skutecznie oczyszczać z pomocą preparatów biologicznych ze specjalnie hodowanymi do tego kulturami bakterii. Miłośnicy kompleksowych rozwiązań ekologicznych mogą się z kolei zdecydować na zakup szamba wielokomorowego tworzonego poprzez połączenie ze sobą kilku mniejszych zbiorników.

Szamba betonowe – promocyjne ceny, montaż i transport w ustalonym terminie

Dla coraz liczniejszych nabywców nie tylko z Tych, ale i innych regionów kraju, oprócz samych szamb betonowych w najniższych, promocyjnych cenach, mamy też pakiet atrakcyjnych usług. Do dyspozycji są nasze samochody ciężarowe, którymi szybko dowieziemy zakupiony zbiornik i za pomocą dźwigu lub podnośnika umieścimy go w przygotowanym wcześniej wykopie. Kolejną popularną usługą jest montaż, realizowany przez wykwalifikowanych fachowców, podłączenie szamba do instalacji wodno – kanalizacyjnej i sprawdzenie szczelności. Termin wykonania tych usług można ustalić w rozmowie z naszymi doradcami, a na sam betonowy zbiornik i prace związane z jego podłączeniem udzielamy oczywiście gwarancji.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w innych miastach województwa śląskiego: Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom, Rybnik, Ruda Śląska, Dąbrowa Górnicza, Chorzów.