Szamba betonowe w Wałbrzychu

Herb Wałbrzycha

Jesteśmy firmą, która od lat zajmuje się zarówno produkcją różnych modeli szamb betonowych, jak i ich dystrybucją w wielu regionach naszego kraju. Staramy się, aby nasza oferta zawsze docierała do jak największej liczby odbiorców, do których obecnie mogą dołączyć również mieszkańcy Wałbrzycha, kolejnego miasta położonego w województwie dolnośląskim. Mamy dla nich nie tylko największy na rynku wybór szamb betonowych w rozmaitych wielkościach, ale i równie szeroką ofertę praktycznych konstrukcji z tego samego materiału, takich jak zbiorniki na deszczówkę, kanały samochodowe czy komory wodomierzy.

Szamba betonowe – najważniejsza jest dla nas ich wysoka jakość potwierdzona certyfikatami i świadectwami homologacji

Naszym rozpoznawczym znakiem firmowym, i to od wielu już lat, jest wysoka jakość wszystkich betonowych wyrobów, dzięki której zaufała nam rekordowa liczba klientów w stu procentach zadowolonych z zakupionych produktów. Dbamy o to, aby każde szambo betonowe trafiające w ich ręce, spełniało najbardziej rygorystyczne normy, co potwierdzają otrzymane stosowne certyfikaty oraz świadectwa homologacji dopuszczające je do użytku. Skutkuje to stale rosnącą ich popularnością, na którą niebagatelny wpływ ma też wytrzymałość na uszkodzenia, znacznie wyższa niż w przypadku zbiorników robionych z tworzyw sztucznych. W tej kwestii stanowczo nie pozwalamy sobie na żadne uchybienia i dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów taki zbiornik jest w pełni odporny przede wszystkim na warunki atmosferyczne, w jakich będzie eksploatowany, a nie straszne mu są również inne rodzaje uszkodzeń.

Szamba betonowe – do ich produkcji używamy jedynie sprawdzonych, wytrzymałych materiałów

Na pewność długoletniego, bezproblemowego użytkowania każdego betonowego szamba, jakie można znaleźć w naszej ofercie, składają się dwa podstawowe czynniki, jego projekt sporządzany przez najlepszych fachowców w tej branży oraz materiały, jakie używamy do jego zrobienia. Nasi projektanci tworzą przemyślane, wysoce funkcjonalne konstrukcje, opierając się na badaniach prowadzonych w tej dziedzinie, dzięki czemu powstają monolityczne, grubościenne bryły zbiorników, opierające się wszystkim czynnikom, na które mogą zostać narażone. Produkujemy je z wykorzystaniem starannie dobranych mieszanek betonów, klasy B-25 albo B-40, a dodawane do nich uszlachetniacze jeszcze bardziej poprawiają parametry pracy tego materiału. Od wewnątrz każde szambo wzmacnia stalowa kratownica, spawana z gęsto rozmieszczonych prętów, stanowiąca zbrojenie nadające mu prawie nieograniczoną wytrzymałość, przede wszystkim na:

  • nacisk, samego gruntu, jak i innych ciężarów, które mogą znajdować się bezpośrednio na wkopanym w ziemię zbiornikiem. Stalowe zbrojenie sprawia, że zniesie on bez uszczerbków masę parkujących nad nim pojazdów, nierzadko i ciężarowych. Sam również charakteryzuje się sporą wagą, w przypadku największych, wielokomorowych modeli sięgającą nawet kilkunastu ton. Wbrew pozorom nie jest to jednak wada, lecz istotna zaleta, bo dzięki temu oprze się agresywnemu działaniu płynących wód gruntowych, które bez problemu przesuwają lekkie zbiorniki plastikowe;
  • działanie substancji chemicznych oraz czynników biologicznych, mogących z czasem doprowadzić do przyspieszonej korozji betonu i metalowych elementów szamba. Chroniąc je przed tym, pokrywamy cały zbiornik specjalną bitumiczną izolacją, najczęściej grubą warstwą izolbetu, w pełni odpornego na te niekorzystne czynniki.

Szamba betonowe – zawsze dopasowane do wszystkich potrzeb użytkowników

W naszej ofercie znajdziecie różne modele szamb, jedno, dwu lub wielokomorowe, co pozwala na dopasowanie ich dokładnie do swoich potrzeb. Najczęściej wybierane są szamba jednokomorowe, o pojemności kilku metrów sześciennych, spełniające aż z nawiązką potrzeby niewielkiej, kilkuosobowej rodziny. Jednak decydując się właśnie na taki model, trzeba jednocześnie pamiętać o jego regularnym opróżnianiu, średnio raz na 10 – 15 dni, a jeśli nie jest to możliwe, warto wybrać jednak pojemniejsze szambo dwukomorowe. Jego zawartość można usuwać rzadziej, a dwie odrębne komory umożliwiają wstępne oczyszczanie ścieków płynnych, przechowywanych w jednej z nich z pomocą specjalnych preparatów biologicznych.

Szamba betonowe – można je zamówić z usługą dowozu i pomocą w pracach montażowych

Każde betonowe szambo, jakie mamy w swojej ciągle rozszerzanej ofercie, jest objęte pełną gwarancją, a w razie wystąpienia nieprzewidzianej awarii można skorzystać z całodobowego serwisu. Odbiorcom zarówno z Wałbrzycha, jak i innych miejscowości w Polsce, zapewniamy również transport oraz fachowy montaż, usługi, z których zawsze warto skorzystać. Szambo z betonu jest konstrukcją o znacznej masie, sięgającej, jak już wspomnieliśmy, w zależności od wielkości nawet kilkunastu ton. Zapewnia mu to pożądaną stabilność, lecz do jego umieszczenia w wykopie trzeba użyć dźwigu lub podnośnika, a w takie urządzenia są właśnie wyposażone nasze samochody. Zajmiemy się także podłączeniem zakupionego szamba betonowego do domowej instalacji kanalizacyjnej, łącznie z dokładnym sprawdzeniem szczelności wszystkich połączeń. Terminy wykonania tych usług można ustalić w rozmowie z nami, dzwoniąc pod podany na stronie numer telefonu, a nasi doradcy chętnie udzielą też informacji na temat całej dostępnej oferty szamb betonowych i innych sprzedawanych produktów.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w innych miastach województwa dolnośląskiego: Wrocław, Legnica.