Szamba betonowe Lubuskie

Herb województwa lubuskiego

Wydawać by się mogło, że w dobie nowoczesnych zbiorczych systemów odprowadzania ścieków, stosowane dotychczas zbiorniki bezodpływowe odeszły już do przysłowiowego lamusa. Nie ma jednak nic jednak bardziej mylnego, a funkcjonalne i pojemne szamba betonowe nadal znajdują swoje powszechne zastosowanie, o czy wiedzą również mieszkańcy wielu miejscowości leżących w województwie lubuskim. Nie da się ukryć, że miasta tego właśnie regionu Polski nieustannie się rozbudowują, a zlokalizowane na ich peryferiach nowe osiedla np. domów jednorodzinnych nadal nie są do końca skanalizowane. Odprowadzanie ścieków to jednak obowiązek każdego właściciela lub najemcy budynku i dlatego jedynym rozwiązaniem, z jakiego w takiej sytuacji mogą oni skorzystać, pozostają betonowe szamba produkowane przez naszą firmę, od lat cieszące się olbrzymim zaufaniem coraz liczniejszych nabywców.

Szamba betonowe – bogata oferta produktów, w której każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie

Prowadząc naszą działalność od wielu lat, staliśmy się jedną z wiodących na rynku firm zajmujących się ich produkcją, a wszystkie sprzedawane przez nas wyroby charakteryzuje nowoczesność konstrukcji i bardzo wysoka jakość wykonania. Zapewnia to im trwałość przez cały okres intensywnej eksploatacji, przebiegającej niekiedy w bardzo trudnych warunkach. Naszym klientom oferujemy nie tylko szamba betonowe, w największym na rynku wyborze, ale i inne produkty robione z betonu:

  • zbiorniki na deszczówkę, o różnych pojemnościach;
  • kanały samochodowe, produkowane w różnych rozmiarach dla odbiorców indywidualnych i warsztatów mechanicznych;
  • studzienki wodomierzy, niezbędne do ochrony tych precyzyjnych urządzeń pomiarowych.

Szamba betonowe – w jaki sposób zapewniamy ich najwyższą wymaganą odporność na uszkodzenia

Proces produkcji szamb betonowych tylko pozornie może wydawać się nieskomplikowany. W rzeczywistości wymaga dużego doświadczenia, zatrudnienia najlepszych specjalistów w tej branży oraz zastosowania starannie wyselekcjonowanych materiałów. Nie można sobie pozwolić na żadne odstępstwa od tych zasad, dlatego każde szambo robimy z najnowszych mieszanek betonów z dodatkiem substancji korzystnie wpływających na ich właściwości fizyczne i chemiczne. Powstaje w ten sposób niezwykle mocny, monolityczny odlew, który dla jeszcze większej wytrzymałości wzmacniamy stalowym zbrojeniem, kratownicą z gęsto spawanych prętów, odpornych na korozję. Równie ważne jest dla nas zachowanie pełnej szczelności zbiornika przez cały okres jego użytkowania, co gwarantuje zamykająca go pokrywa, także zrobiona ze zbrojonego betonu, idealnie dopasowana i montowana mrozoodpornym klejem. W ten sposób skonstruowane szambo zniesie praktycznie wszystko, na co może zostać narażone i jest w pełni odporne między innymi na:

  • długotrwałe działanie szkodliwych i agresywnych substancji chemicznych, których pełne są przechowywane w zbiorniku ścieki. Ochrona przed nimi jest o tyle istotna, że mogą powodować szybkie osłabienie i w rezultacie kruszenie się betonu, co kończy się najczęściej rozszczelnieniem szamba i niezwykle groźnym w skutkach wyciekiem. Zabezpieczenie przed tym stanowi sam skład betonu użytego w procesie produkcji oraz warstwa izolbetu, którą dokładnie pokrywamy cały zbiornik;
  • procesy biologiczne zachodzące w gruncie, w którym będzie wkopane, równie destrukcyjnie działające na strukturę mieszanki betonowej. Tutaj także ochronę stanowi skład dodatków mieszanych z betonem oraz ta sama izolacja bitumiczna, odporna również na pleśnie, grzyby i inne szkodliwe mikroorganizmy;
  • zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć czy niskie lub wysokie temperatury;
  • uszkodzenia natury mechanicznej, o które nietrudno w przypadku, kiedy betonowe szambo umieścimy pod parkingiem, czy nawet drogą dojazdową do posesji, czyli wszędzie tam, gdzie może być narażone na działające na nie duże siły nacisku. Produkowane przez nas zbiorniki zniosą je jednak bez najmniejszego uszczerbku, cały czas zachowując pełną szczelność, bez żadnego ryzyka pęknięcia i wycieku nieczystości;
  • płynące wody gruntowe, największy wróg lekkich zbiorników z tworzyw sztucznych, praktycznie nieszkodliwy dla masywnych szamb betonowych, których wielotonowy ciężar sprawia, że nie jest w stanie ich przesunąć nawet intensywne działanie wód gruntowych. Zawsze pewnie będą spoczywać na miejscu, nawet bez dodatkowego ich mocowania do podłoża.

Szamba betonowe – zalecane sposoby użytkowania gwarantujące brak jakichkolwiek awarii

Każde betonowe szambo, niezależnie od jego wielkości, pojemności czy ilości komór, zawsze powinno być w prawidłowy sposób użytkowane. Podstawą jego długiej i przede wszystkim bezawaryjnej eksploatacji, jest jego regularne opróżnianie, co w modelach jednokomorowych powinno się robić średnio raz na 2 tygodnie. Dzięki temu unikniemy nie tylko wspomnianego wyżej wycieku, ale i gromadzenia się w zbiorniku niebezpiecznych, wybuchowych gazów. W żadnym razie nie wolno tego robić we własnym zakresie, co jest niezgodne z obowiązującymi przepisami, a wywozem oraz utylizacją takich nieczystości powinna zająć się wyspecjalizowana firma, dysponująca odpowiednim sprzętem. Użytkowane szambo warto również regularnie i właściwie konserwować, zwłaszcza czyścić, usuwając z niego cały nadmiar nagromadzonych na ścianach i dnie osadów. Służą do tego specjalne preparaty biologiczne albo chemiczne, szybko radzące sobie nawet z największymi zanieczyszczeniami, unikajmy jednak ich ręcznego usuwania niosącego ze sobą ryzyko zatrucia, stanowiące poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Ostanie, o czym powinien pamiętać każdy użytkownik szamba, jest dodawanie do niego preparatów neutralizujących nieprzyjemne zapachy, dzięki którym nie będzie ich czuć podczas wypoczynku w ogrodzie.

Szamba betonowe – transport i fachowy montaż dostępny dla wszystkich naszych klientów

Takie właściwości naszych wyrobów sprawiają, że od lat jesteśmy uznawaniu za jednego z liderów w produkcji tego typu konstrukcji, nie tylko w województwie lubuskim, lecz praktycznie na terenie całego kraju. Każde szambo przed trafieniem do klienta przechodzi dokładne testy, otrzymując na ich końcu certyfikat jakościowy dopuszczający je do użycia. Z racji, że jego duży ciężar może stwarzać problemy z transportem, dlatego to my dowozimy je do każdego odbiorcy w dowolnie wybranym przez niego terminie, a usługa ta jest wliczona w cenę każdego zbiornika. Oferujemy również fachowy montaż wszystkich zakupionych szamb betonowych, podłączenie do istniejącej domowej instalacji wodno – kanalizacyjnej i dokładne sprawdzenie szczelności połączeń. Na samo szambo i wszystkie prace związane z jego montażem udzielamy gwarancji, a do dyspozycji jest też nasz całodobowy serwis, szybko usuwający ewentualne awarie. Można także skontaktować się z naszymi doradcami, którzy chętnie pomogą w doborze właściwego modelu zbiornika, dopasowanego do indywidualnych potrzeb przyszłych użytkowników.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w miastach województwa lubuskiego: Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski.