Szamba betonowe w Elblągu

Herb Elbląga

Prowadzenie gospodarstwa domowego wymaga ciągłego pamiętania o wielu rzeczach, a jedną z ważniejszych jest z pewnością usuwanie wszystkich ścieków, jakie w ciągu doby wytwarzają domownicy. Właśnie dlatego każdy właściciel domu jednorodzinnego, który nie został przyłączony do zbiorczej, miejskiej sieci kanalizacyjnej, musi szukać innego, równie skutecznego sposobu odprowadzania nieczystości. Dzieje się tak w wielu miejscowościach Polski, także w Elblągu, mieście leżącym w województwie warmińsko-mazurskim, którego mieszkańcom z przyjemnością prezentujemy naszą ofertę praktycznych szamb betonowych. Dostępne są w różnych wielkościach i pojemnościach, wiemy więc, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, dopasowanego do konkretnych potrzeb.

Szamba betonowe – dobór wielkości do ilości domowników i produkowanych ścieków

Dopasowanie wielkości betonowego szamba to bezdyskusyjnie priorytetowa sprawa, niestety często lekceważona, mimo że to od niej zależy komfort obsługi i użytkowania zbiornika. Pojemność dobiera się zawsze do dobowej ilości ścieków produkowanych w danym budynku, sięgającej w niektórych przypadkach powyżej 100 l na jedną osobę. Jak łatwo obliczyć, wymaga to naprawdę sporej przestrzeni umożliwiającej ich bezpieczne przechowywanie, z jednoczesnym zapasem miejsca minimalizującym ewentualną możliwość wycieku. W naszej ofercie można znaleźć duży wybór właśnie takich nowoczesnych konstrukcji, a nasi klienci doceniają zwłaszcza dwie z nich.

1. Szamba jednokomorowe – podstawowy model w ofercie, praktyczny i łatwy w montażu

Najbardziej rozpowszechniony, podstawowy model, który niezmiennie wybierają nabywcy użytkujący go do obsługi niewielkiego domu jednorodzinnego. Sprzyja temu jego zwarty, nieduży kształt, co oczywiście nie oznacza jednocześnie małej pojemności, która w tym zbiorniku może sięgać nawet 12 – 13 m3. Ułatwia to montaż praktycznie w każdych warunkach, lecz brak odpływu oznacza jednocześnie konieczność opróżniania średnio co 10 – 15 dni i wynajmowanie do tego pojazdu asenizacyjnego.

2. Szamba dwukomorowe – odpowiednie nie tylko dla miłośników ekologii

W tym przypadku użytkownik dostaje zbiornik podzielony na dwie odrębne części o różnych rozmiarach, co zresztą jest celowym rozwiązaniem. Pierwsza komora, obejmująca zazwyczaj 1/3 całości służy do gromadzenia nieczystości stałych, a druga, o wiele większa, płynnych. Zalecamy dolewanie do nich preparatów usuwających wszystkie związki chemiczne i substancje biologiczne, których skuteczne działanie polega na wykorzystaniu specjalnie hodowanych bakterii. Ich użycie daje w rezultacie wodę, można śmiało powiedzieć, że całkiem czystą, nadającą się do podlania trawnika, którą można też bezproblemowo usunąć do gruntu. Inną, równie często podkreślaną zaletą szamb dwukomorowych jest też mniejsza częstotliwość opróżniania, dająca wymierne finansowe oszczędności wykonania tej usługi.

Szamba betonowe – najtrwalsze, odporne na uszkodzenia i sprzedawane z niezbędną dokumentacją techniczną

Do wszystkich naszych wyrobów używamy wyłącznie najlepszych materiałów, posiadających wszystkie certyfikaty i atesty dopuszczające je do użycia na terenie całej Unii Europejskiej. Służą one nie tylko do produkcji szamb, ale również zbiorników na deszczówkę, kanałów samochodowych oraz komór do montażu wodomierzy. Stosujemy do nich najnowsze mieszanki żelbetowe, które dzięki licznym dodatkom nadają przede wszystkim naszym szambom najwyższą wymaganą przepisami wytrzymałość, jakiej na pewno nie będą miały zbiorniki z tworzyw sztucznych. Zniosą bez najmniejszych uszczerbków praktycznie każde warunki użytkowania, takie jak:

  • wkopanie w ziemię, nawet pod parkingami czy drogami dojazdowymi do posesji i nie uszkodzi ich ciężar znajdujących się nad nimi pojazdów. Zastosowane wzmocnienia szamba, mające postać zbrojenia zespawanego ze stalowych prętów i umieszczonego w ścianach oraz jego masa sprawiają, że niegroźne są dla niego także wody gruntowe. Płynąc pod ziemią, oddziałują z różną siłą na zbiornik, który jest utrzymywany w miejscu bez potrzeby odrębnego kotwiczenia;
  • agresywnie działające substancje chemiczne oraz czynniki biologiczne, takie jak pleśnie i grzyby przyczyniające się do kruszenia, czyli szybkiej korozji betonu. Zapobiega temu gruba warstwa izolacji powlekająca szambo oraz substancje dodatkowe, uszlachetniacza wymieszane razem z betonem. Ich pełną szczelność zapewnia pokrywa zamontowana z użyciem kleju odpornego na warunki atmosferyczne.

Szamba betonowe – dbamy o ich jakość, oferując też transport i montaż

Dbamy o ich jakość na każdym etapie produkcji, a wszystkie wyroby są objęte pełną gwarancją i całodobowym serwisem. Sprzedajemy je w atrakcyjnych, promocyjnych cenach i dowozimy bezpośrednio do odbiorcy, również na terenie Elbląga i okolic, oferując wszystkim nabywcom usługę profesjonalnego montażu. Szambo betonowe zostanie szybko umieszczone w przygotowanym wykopie, podłączone do domowej instalacji wodnej i kanalizacyjnej, a nasi specjaliści sprawdzą szczelność wszystkich połączeń. Posiadają wymagane uprawnienia do wykonania takich prac, a sam termin wykonania usługi można umówić, kontaktując się z jednym z naszych doradców.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w innych miastach województwa warmińsko-mazurskiego: Olsztyn.