Szamba betonowe Dolnośląskie

Herb województwa dolnośląskiego

Województwo dolnośląskie to jeden z najgęściej zaludnionych rejonów Polski, a w wielu jego miejscowościach, takich jak Legnica, Wrocław czy Wałbrzych, nadal powstają nowe osiedla mieszkaniowe, w tym również nowoczesnych domów jednorodzinnych. Z oczywistych przyczyn lokalizuje się je zazwyczaj na obrzeżach miast, lecz gwałtowne tempo takiej rozbudowy często sprawia, że do niektórych nadal nie doprowadzono zbiorczych sieci odprowadzających nieczystości. Dla mieszkających tam właścicieli budynków stanowi to niemały problem, zwłaszcza że wszystkie ścieki muszą być zawsze odprowadzanie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Najmniejsze nawet ich złamanie może spotkać się z surowymi karami, także finansowymi, dlatego dla każdego, kto znajdzie się w takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem problemu, jakie może zastosować, jest użycie pojemnego szamba betonowego.

Szamba betonowe – od wielu lat specjalizujemy się w produkcji najlepszych modeli i innych praktycznych wyrobów betonowych

Możemy śmiało powiedzieć, że o ich produkcji wiemy niemal wszystko, a tego procentującego do dziś doświadczenia nabyliśmy przez długie lata działalności w tej trudnej branży. Staliśmy się więc jednym z jej cenionych liderów, cieszącym się dużym zaufaniem stale rosnącej liczby odbiorców nie tylko z województwa dolnośląskiego. Właśnie dla ich pełnej satysfakcji i zadowolenia produkujemy nie tylko betonowe szamba, w dużym wyborze pozwalającym dopasować je do konkretnych potrzeb, ale także inne wyroby z tego niezwykle mocnego i wytrzymałego materiału:

  • zbiorniki na deszczówkę o różnych pojemnościach;
  • betonowe kanały samochodowe, popularne wśród odbiorców prywatnych i właścicieli warsztatów mechanicznych;
  • studzienki wodomierzy, chroniące te precyzyjne urządzenia pomiarowe przed uszkodzeniem.

Naszym od dawna rozpoznawalnym znakiem firmowym stała się jakość i właśnie do niej przywiązujemy największą wagę, a wszystkie nasze szamba zawsze spełniają najsurowsze normy jakościowe. Sprawdzamy to praktycznie na każdym etapie ich produkcji, co potwierdzają też otrzymane certyfikaty oraz świadectwa homologacji, dopuszczające nasze produkty do eksploatacji.

Szamba betonowe – wytrzymałe i stuprocentowo odporne na każde, nawet najcięższe warunki użytkowania

Dzięki takiemu profesjonalnemu podejściu do projektowania i produkcji szamb mamy całkowitą pewność, że zniosą bez uszkodzeń długie lata użytkowania w każdych, nawet najcięższych warunkach. Nie da się ukryć, że szambo betonowe musi wiele znieść, będąc wkopane w ziemię, a wymaganą wytrzymałość zapewnia mu starannie zaprojektowana konstrukcja i najlepsze materiały użyte do jego zrobienia. My nigdy nie zdajemy się na półśrodki, używamy wyłącznie najlepszych mieszanek z betonów klas od B-20 do B-40, z dodatkiem licznych substancji uszlachetniających. Są one wynikiem najnowszych badań prowadzonych w tej dziedzinie, jeszcze bardziej zwiększając wytrzymałość betonu na wszelkie możliwe czynniki, które mogłyby z czasem doprowadzić do jego uszkodzenia. Każdy zbiornik wzmacniamy również metalowym zbrojeniem, spawanymi stalowymi prętami, co w połączeniu z jego grubościenną, monolityczną bryłą sprawia, że staje się praktycznie niezniszczalny.

Gwarantujemy pełną wytrzymałość naszych szamb betonowych na takie niekorzystne czynniki jak:

  • związki chemiczne o bardzo agresywnym działaniu, znajdujące się między innymi w przechowywanych w zbiorniku ściekach i mogące przy braku odpowiedniego zabezpieczenia doprowadzić nawet do uszkodzenia albo całkowitego zniszczenia betonu. W celu ochrony przed tym dokładnie dobieramy skład mieszanki, w tym i dodawanych do niej substancji uszlachetniających, a całe szambo pokrywamy też bitumiczną izolacją odporną na czynniki chemiczne;
  • uszkodzenia mechaniczne, zdarzające się najczęściej pod wpływem dużych sił nacisku, zawsze działających na zbiornik po wkopaniu go w ziemię na pewnej głębokości. Równie silnie mogą na niego oddziaływać ciężary znajdujące się na powierzchni, takie jak samochody, kiedy umieścimy je pod miejscem ich parkowania. Nasze szamba są na to w pełni odporne, dzięki swojej mocnej i zbrojonej konstrukcji;
  • czynniki biologiczne, będące podobnie jak związki chemiczne jedną z częstych przyczyn korozji i kruszenia się betonu. Są to zazwyczaj grzyby albo pleśnie rozwijające się w wyniku naturalnych procesów biologicznych zachodzących w glebie, a ochronę przed nimi stanowi właśnie wspomniany skład mieszanki betonowej oraz gruba warstwa izolbetu pokrywająca dokładnie całe szambo. Dodatkowo zwiększa ona szczelność, dzięki czemu możemy być pewni, że nie wydostanie się szkodliwa i trująca zawartość zbiornika. Oczywiście każdy użytkownik musi również pamiętać o jego regularnym i bezpiecznym opróżnianiu, aby uniknąć przepełnienia i gromadzenia się w szambie grożących wybuchem gazów.

Szamba betonowe – zawsze dopasowane do potrzeb klienta, dostępne z montażem i transportem do miejsca przeznaczenia

O takich właściwościach szamb betonowych produkowanych w naszych zakładach, przekonali się już klienci z różnych rejonów Polski, a teraz ich jakość mogą poznać mieszkańcy Dolnego Śląska. Mamy dla nich stale powiększaną ofertę tego typu konstrukcji, wiele modeli różniących się wielkością, pojemnością czy ilością komór, a największą popularnością cieszą się dwa rodzaje szamb:

  • szamba jednokomorowe, przeznaczone do użytkowania przez niewielką rodzinę, których pojemność nie przekracza zazwyczaj 10 m3, a dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom zmieszczą się praktycznie na każdej posesji;
  • szamba dwukomorowe, doskonałe rozwiązanie problemu usuwania nieczystości z budynków wielorodzinnych. System dwóch komór umożliwia jednocześnie oddzielenie ścieków stałych od płynnych, przepływających do drugiej komory. Jest więc możliwe oczyszczanie tych drugich za pomocą biopreparatów z żywymi kulturami bakterii rozkładającymi najgroźniejsze zanieczyszczenia organiczne.

Wszystkie modele szamb, niezależnie od wielkości, są objęte gwarancją producenta, całodobowym serwisem i dołączamy do nich atrakcyjny pakiet usług dodatkowych. Najczęściej wybierany, nie tylko w miastach województwa dolnośląskiego, jest transport w terminie dowolnie wybranym przez klienta. Dowozimy zakupione szambo betonowe prosto na jego posesję, a dźwigi lub podnośniki HDS, w jakie są wyposażone wszystkie nasze samochody, umożliwiają bezpieczne umieszczenie go w miejscu przeznaczenia, przygotowanym uprzednio wykopie. W ofercie mamy również usługę montażu, łącznie z podłączeniem do istniejącej instalacji wodno – kanalizacyjnej i dokładnym sprawdzeniem szczelności wykonanych połączeń. W razie pytań i wątpliwości pod podanym numerem telefonu są do dyspozycji nasi doradcy, dysponujący dużą, fachową wiedzą, służący jednocześnie doradztwem w wyborze właściwego modelu szamba, spełniającego wszystkie założone wcześniej potrzeby i wymagania.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w miastach województwa dolnośląskiego: Wrocław, Wałbrzych, Legnica.