Szamba betonowe w Gorzowie Wielkopolskim

Herb Gorzów Wielkopolski

Wiele budynków, mieszkalnych, jedno lub wielorodzinnych, czy nawet użyteczności publicznej, jest zlokalizowanych na terenach, do których nadal nie doprowadzono zbiorczych systemów odprowadzania nieczystości. Budowa miejskich lub gminnych sieci kanalizacyjnych jest tam dopiero w fazie planowania, lecz mieszkańcy takich regionów są cały czas zobowiązani do prawidłowego i zgodnego z prawem usuwania ścieków. W takiej sytuacji bezodpływowy zbiornik na nieczystości, czyli po prostu szambo betonowe, to jedyne i jednocześnie niezwykle korzystne rozwiązanie, z którego mogą i powinni skorzystać. Wiedzą o tym mieszkańcy wielu miast Polski, a obecnie dołączył do nich również Gorzów Wielkopolski i właśnie tutaj dotarliśmy z naszymi najlepszymi tego typu konstrukcjami dostępnymi na rynku.

Szamba betonowe – wieloletnie doświadczenie procentujące szeroką ofertą sprzedawanych wyrobów

Patrząc na to, ile lat zajmujemy się ich produkcją, możemy nieskromnie powiedzieć, że wiemy już o tym niemal wszystko i dlatego zyskaliśmy tak duże uznanie i zaufanie odbiorców nie tylko z Gorzowa, lecz również innych regionów kraju. Zdobyliśmy jednocześnie olbrzymie, wieloletnie doświadczenie zawodowe procentujące do chwili obecnej. Przede wszystkim wysoką jakością szamb, które są w stanie znieść praktycznie każde, nawet najcięższe warunki użytkowania oraz pozostałych betonowych wyrobów, jakie mamy w naszej ofercie:

  • kanałów samochodowych przeznaczonych nie tylko dla warsztatów naprawczych, lecz nadających się do montażu w praktycznie każdym garażu;
  • komór przeznaczonych do zamontowania w nich wodomierzy;
  • zbiorników do przechowywania deszczówki, dostępnych w różnych wielkościach i pojemnościach, chętnie wykorzystywanych w ogrodach.

Szamba betonowe – na pierwszym miejscu zawsze stawiamy ich najwyższą jakość oraz wytrzymałość na uszkodzenia

Produkując cieszące się taką popularnością różne modele szamb betonowych, dbamy przede wszystkim o zachowanie wspomnianej jak najwyższej jakości, co potwierdzają certyfikaty oraz świadectwa homologacji, jakie otrzymują wszystkie nasze produkty. Robimy je wyłącznie ze sprawdzonych i przetestowanych materiałów, mieszanek betonowych, które dzięki dodatkowi specjalnych substancji uszlachetniających mają znacznie zwiększoną wytrzymałość. Na żadne półśrodki nie zdajemy się również w kwestii samego projektowania zbiorników, zlecając to trudne zadanie najlepszym specjalistom w tej branży. W wyniku ich pracy powstają nowoczesne i funkcjonalne konstrukcje, pełne nowinek technicznych, grubościenne odlewy, zamykane betonową, szczelną pokrywą. Zarówno ściany, jak i pokrywę oraz dno szamba wzmacniamy zatopioną w nich metalową kratownicą, zbrojeniem złożonym ze spawanych ze sobą grubych stalowych prętów odpornych na działanie korozji. Tak zaprojektowany i zrobiony w naszych zakładach zbiornik oprze się bez problemu praktycznie wszystkim niekorzystnym czynnikom, na jakie może zostać narażony, znosząc je, przy prawidłowym użytkowaniu, bez najmniejszych uszkodzeń.

Każde produkowane przez nas szambo jest w pełni odporne na:

  • nacisk, zarówno gruntu działający na szambo po wkopaniu go w ziemię, jak i ten powodowany przez wszystkie inne ciężary znajdujące się bezpośrednio nad nim, w tym i parkujące pojazdy o różnej masie, w przypadku, kiedy zostanie umieszczone pod parkingiem lub podjazdem;
  • działanie wód gruntowych, częstą przyczynę rozszczelnienia szamba i wycieku jego zawartości, do czego może dojść w wyniku przesunięcia zbiornika. Zdarza się to na szczęście tylko w przypadku tych lekkich plastikowych, a betonowe szambo, o masie kilku czy nawet kilkunastu ton, utrzymywane jest na miejscu samym swoim ciężarem bez ryzyka przesunięcia choćby o centymetr;
  • związki chemiczne, pochodzące zarówno z gleby, jak i samych przechowywanych ścieków. Nie wolno ich lekceważyć, ponieważ tak silnie oddziałują na ściany, dno i pokrywę zbiornika, że w krótkim czasie mogłyby doprowadzić do ich zniszczenia. Skutkiem tego byłby natychmiastowy przeciek, zanieczyszczenie nie tylko posesji, na której wkopano szambo, ale i wielu sąsiednich. Dlatego właśnie staramy się dobrać skład mieszanki betonowej dokładnie pod tym kątem, stosując sprawdzone uszlachetniacze w pełni odporne na niemal wszystkie szkodliwe substancje chemiczne. W celu jeszcze lepszej ochrony pokrywamy całe szambo bitumiczną powłoką, wpływającą również na podniesienie poziomu szczelności;
  • substancje pochodzenia biologicznego, zwłaszcza te, powstające w trakcie naturalnych procesów przebiegających w glebie np. pod wpływem wysokiej temperatury lub wilgotności. Są to idealne warunki do rozwoju grzybów, pleśni i wielu innych, tak samo szkodliwych mikroorganizmów, które są kolejną przyczyną korozji betonu. Zabezpiecza go przed tym opisany powyżej skład mieszanki betonowej i bitumicznej masy używanej do izolacji powierzchni zbiornika.

Szamba betonowe – proste w obsłudze i dopasowane do potrzeb każdego użytkownika

Następną zaletą betonowych szamb produkowanych w naszej firmie i często podkreślaną przez zadowolonych użytkowników, jest wygoda ich obsługi. Prawidłowa i prosta eksploatacja szamba, to kolejny czynnik, do którego przywiązujemy szczególną wagę, montując w każdym modelu kompletny osprzęt to ułatwiający. W jego skład wchodzą wszystkie rury oraz inne elementy wyposażenia niezbędne do wykonania podłączeń z domową instalacją wodną i kanalizacyjną. W standardzie są również kominki rewizyjne, których ilość zależy od liczby komór wybranego zbiornika, służące do kontrolowania poziomu zapełnienia, zamykane szczelnymi betonowymi albo lżejszymi żeliwnymi włazami. Dzięki kominkom można też w prosty sposób wypompować ścieki, czym jednak powinni zajmować się specjaliści, firma utylizacyjna, z której usług warto skorzystać. Dysponuje ona pojazdami asenizacyjnymi, dzięki czemu sprawnie i bez ryzyka wycieku usunie całą zawartość szamba. Szukając odpowiedniego modelu, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego pojemność zawsze dopasowaną do liczby przyszłych użytkowników. Niewielka rodzina będzie zadowolona z typowego szamba jednokomorowego, dla większej będzie już potrzebne szambo co najmniej dwukomorowe o powiększonej pojemności, sięgającej kilkunastu metrów sześciennych.

Szamba betonowe – razem zakupem dowolnego modelu oferujemy również jego transport i montaż

Na każde szambo betonowe i inne praktyczne konstrukcje, zbiorniki na deszczówkę, komory wodomierzy czy kanały samochodowe, udzielamy pełnej gwarancji, zapewniając jednocześnie ewentualną pomoc całodobowego serwisu. Oferujemy je w wyjątkowo dużym wyborze modeli różniących się wielkością i pojemnością, a w przypadku szamb również ilością komór, zawsze w atrakcyjnych, niskich cenach razem z wliczoną usługą dowozu, nie tylko na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Szybko dostarczymy je do dowolnego miejsca w kraju, za pomocą dźwigu lub podnośnika umieścimy w przygotowanym dla niego wykopie, a nasi wykwalifikowaniu specjaliści zajmą się też wspomnianym podłączeniem do domowej instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Sprawdzą jednocześnie jej szczelność, a w razie jakichkolwiek pytań do dyspozycji są także nasi doradcy, którzy nie tylko chętnie na nie odpowiedzą, lecz i pomogą w doborze właściwego modelu betonowego szamba.

Zamówienia na szamba betonowe realizujemy w całej Polsce, a także w innych miastach województwa lubuskiego: Zielona Góra.